Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Víkendový dům v Alster County

Víkendový dům v Alster County

Venkovská lokalita Catskills je pro prázdninový čas jako stvořená. Její krásná příroda a příjemné letní teploty zlákaly i manhattanský pár architektů, kteří si zde postavili unikátní prázdninový dům.

Architekti Todd Rouhe a Maria Ibañez de Sendadiano ze studia IDS/R Architecture si pro sebe a své dvě dcery navrhli dům, který má sloužit jako příjemné útočiště uprostřed přírody. Zakoupili pozemek v chráněné zalesněné oblasti v blízkosti hory Mount Tobias. Zatoužili totiž po pobytu na čerstvém vzduchu a mimo ruch velkoměsta.

Dům v krásné krajině

Region Catskills je nejen mezi obyvateli New Yorku velice oblíbenou prázdninovou destinací. Je jako stvořená jak pro letní, tak pro zimní radovánky. Nejen o prázdninách využívá sluneční energie i nový dům architektů. Zaujímá plochu o velikosti 185 m2. Jeho výstavba trvala zhruba šest měsíců a dalších šest měsíců se dokončovaly interiéry. Je postaven na betonovém podstavci a platformě z ocelového rámu, obložen izolovanými prefabrikovanými panely. Dům je důmyslně vsazen do přírody, a tak svým obyvatelům poskytuje řadu překrásných výhledů.

Působivý interiér víkendového domu

Víkendové bydlení manželského páru a jejich dvou dcer je dvoupodlažní. Má obdélníkový půdorys a sedlovou střechu. V přízemí jsou na obou koncích domu dvě ložnice a dvě koupelny, uprostřed pak otevřená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Tento prostor lemují posuvné skleněné dveře a umožňují přístup do přední a zadní části domu. V mezipatře se nachází domácí pracovna a úložné prostory. Některé vybavení v interiéru si majitelé navrhli sami. V interiéru na první pohled zaujmou stěny obložené dřevem, skříně a jídelní stůl. Volně stojící černá kuchyňská linka spoludotváří zajímavý charakter kuchyně, přičemž tmavé akcenty se s přírodními tóny prolínají napříč celým interiérem. Ten mimo jiné zdobí designová svítidla, vlněné koberce, polštáře a keramika. Pozornosti neunikne ani vintage houpací křeslo, designový konferenční stolek či moderní krb. Celkově je designové řešení voleno tak, aby neohrozilo prostornost a minimalistický výraz jednotlivých místností.

Víkendový dům páru architektů je příjemně světlý, prostorný a vzdušný. Pomocí velkých prosklených ploch se otevírá do zahrady a přináší tak obyvatelům neustále se měnící obrazy přírody.

Foto: Eric Petschek
Zdroj: idsrarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock