Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Víkendový dům v Alster County

Venkovská lokalita Catskills je pro prázdninový čas jako stvořená. Její krásná příroda a příjemné letní teploty zlákaly i manhattanský pár architektů, kteří si zde postavili unikátní prázdninový dům.

Architekti Todd Rouhe a Maria Ibañez de Sendadiano ze studia IDS/R Architecture si pro sebe a své dvě dcery navrhli dům, který má sloužit jako příjemné útočiště uprostřed přírody. Zakoupili pozemek v chráněné zalesněné oblasti v blízkosti hory Mount Tobias. Zatoužili totiž po pobytu na čerstvém vzduchu a mimo ruch velkoměsta.

Dům v krásné krajině

Region Catskills je nejen mezi obyvateli New Yorku velice oblíbenou prázdninovou destinací. Je jako stvořená jak pro letní, tak pro zimní radovánky. Nejen o prázdninách využívá sluneční energie i nový dům architektů. Zaujímá plochu o velikosti 185 m2. Jeho výstavba trvala zhruba šest měsíců a dalších šest měsíců se dokončovaly interiéry. Je postaven na betonovém podstavci a platformě z ocelového rámu, obložen izolovanými prefabrikovanými panely. Dům je důmyslně vsazen do přírody, a tak svým obyvatelům poskytuje řadu překrásných výhledů.

Působivý interiér víkendového domu

Víkendové bydlení manželského páru a jejich dvou dcer je dvoupodlažní. Má obdélníkový půdorys a sedlovou střechu. V přízemí jsou na obou koncích domu dvě ložnice a dvě koupelny, uprostřed pak otevřená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Tento prostor lemují posuvné skleněné dveře a umožňují přístup do přední a zadní části domu. V mezipatře se nachází domácí pracovna a úložné prostory. Některé vybavení v interiéru si majitelé navrhli sami. V interiéru na první pohled zaujmou stěny obložené dřevem, skříně a jídelní stůl. Volně stojící černá kuchyňská linka spoludotváří zajímavý charakter kuchyně, přičemž tmavé akcenty se s přírodními tóny prolínají napříč celým interiérem. Ten mimo jiné zdobí designová svítidla, vlněné koberce, polštáře a keramika. Pozornosti neunikne ani vintage houpací křeslo, designový konferenční stolek či moderní krb. Celkově je designové řešení voleno tak, aby neohrozilo prostornost a minimalistický výraz jednotlivých místností.

{reklama-0}

Víkendový dům páru architektů je příjemně světlý, prostorný a vzdušný. Pomocí velkých prosklených ploch se otevírá do zahrady a přináší tak obyvatelům neustále se měnící obrazy přírody.

Zdroj: https://www.google.com/url?q=https://www.dezeen.com/2020/01/30/mount-tobias-house-catskills-idsr-architecture-new-york/&sa=D&source=editors&ust=1615973601783000&usg=AFQjCNH50mfvib6E2ZqN_2NRKRdXZHy7PQ

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock