Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stará chata v Argentině byla základem moderní transformace

Stará chata v Argentině byla základem moderní transformace

Na jižním pobřeží Mar de Plata, významného rybářského přístavu, leží moderní prázdninový dům Santorini, posazený nad hájem svěží zeleně s výhledem do venkovské krajiny.

Dům vznikl rekonstrukcí a rozšířením deset let staré chaty. Nyní tak představuje křižovatku historie a přítomnosti, která je patrná z průsečíku obytných místností. Dům Santorini ve tvaru písmene L vznikl podle návrhu architektonického studia LOI. Příjemně vrostlý do překrásné argentinské krajiny dopřává svým obyvatelům nadmíru komfortní prázdninové bydlení.

Dům v souladu s přírodou

To, aby dům bez problémů navázal na okolní prostředí, bylo pro architekty prioritou. Minimalizovali jeho vizuální dopady na krajinu a postarali se o důmyslné propojení interiéru s exteriérem. Rovněž si kladli za cíl zdůraznit průsečík dvou časových linií v interiéru. To vše jim ve výsledku vyneslo první cenu v kategorii A v rámci Constructed Work CAPBA 2019.

Ze staré chaty nový prázdninový dům

Základem moderní transformace se stala deset let stará chata, která po svém rozšíření získala černou plechovou fasádu a kontrastní interiér, ve kterém vládne dřevo a čistě bílé povrchy. Prázdninový dům sestává ze společenské zóny, domácí pracovny, ložnice, koupelny a kryté terasy. Společné prostory přecházejí do nového prostoru, ve kterém je kancelář spolu s ložnicemi obložena přírodním dřevem. Rozšíření podél jižní osy vede ke kryté terase s výhledem na okolní krajinu. Ve zrekonstruované a rozšířené chatě je i nadále patrný její dávný odkaz. Interiér je světlý a útulný. Díky velkým oknům dovnitř prostupuje dostatek přirozeného světla.

V úchvatné argentinské krajině tak vzniklo otevřené a vzdušné bydlení, které komunikuje s přírodou. Svým majitelům poskytuje příjemný úkryt s krásnou zahradou.

Zdroj: loiarquitectura.wixsite.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock