Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stará chata v Argentině byla základem moderní transformace

Na jižním pobřeží Mar de Plata, významného rybářského přístavu, leží moderní prázdninový dům Santorini, posazený nad hájem svěží zeleně s výhledem do venkovské krajiny.

Dům vznikl rekonstrukcí a rozšířením deset let staré chaty. Nyní tak představuje křižovatku historie a přítomnosti, která je patrná z průsečíku obytných místností. Dům Santorini ve tvaru písmene L vznikl podle návrhu architektonického studia LOI. Příjemně vrostl do překrásné argentinské krajiny a svým obyvatelům dopřál nadmíru komfortní prázdninové bydlení.

Dům v souladu s přírodou

To, aby dům bez problémů navázal na okolní prostředí, bylo pro architekty prioritou. Minimalizovali jeho vizuální dopady na krajinu a postarali se o důmyslné propojení interiéru s exteriérem. Rovněž si kladli za cíl zdůraznit průsečík dvou časových linií v interiéru. To vše jim ve výsledku vyneslo první cenu v kategorii A v rámci Constructed Work CAPBA 2019.

Ze staré chaty nový prázdninový dům

Základem moderní transformace se stala deset let stará chata, která po svém rozšíření získala černou plechovou fasádu a kontrastní interiér, ve kterém vládne dřevo a čistě bílé povrchy. Prázdninový dům nyní sestává ze společenské zóny, domácí pracovny, ložnice, koupelny a kryté terasy. Společné prostory přecházejí do nového prostoru, ve kterém je kancelář spolu s ložnicemi obložena přírodním dřevem. Rozšíření podél jižní osy vede ke kryté terase s výhledem na okolní krajinu. Ve zrekonstruované a rozšířené chatě je i nadále patrný její dávný odkaz. Interiér je světlý a útulný. Díky velkým oknům dovnitř prostupuje dostatek přirozeného světla.

{reklama-0}

V úchvatné argentinské krajině tak vzniklo otevřené a vzdušné bydlení, které komunikuje s přírodou. Svým majitelům poskytuje příjemný úkryt s krásnou zahradou.

Zdroj: https://www.luxuo.com/properties/interiors/loi-architects-transforms-a-decade-old-cabin-into-a-modern-argentinian-holiday-home.html

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock