Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Elegantní dům pod svahem

Elegantní dům pod svahem

Takový "normální dům" - v nejlepším slova smyslu. V podstatě nic nebrání, aby běžná stavební produkce byla na takové úrovni. Asi pouze kulturní úroveň stavebníků a jejich (ne) ochota najít si gramotné architekty.

Rodinný dům je situován na svažitém pozemku se severo-západní orientací. Přístup na něj je ze severo-východní strany z ulice. Okolní zástavu tvoří rodinné domy. Objekt je umietstnený na východní straně pozemku tak, že respektuje odstupové vzdálenosti stanovené stavebním úřadem.

Vjezd do garáže je řešen přes přístupovou rampu, která umožňuje i odstavení dvou motorových vozidel. 1.PP tvoří dvojgaráž, technické a skladové prostory.

Na 1. NP se nachází obytná část s kuchyní a jídelnou. V přízemí je také pokoj pro hosty, koupelna. Z obytné místnosti je přímý přístup na terasy a zahradu. Pozemek je z důvodu, že se nachází ve svahu, upravený vybudováním opěrné zdi z východní strany kterým se vyrovná terénní nerovnost.

Přečtěte si také

Kouzelná Bukovanská chaloupka

Nedaleko od Kyjova se v jedné z malých sklepních uliček ukrývá Bukovanská chaloupka, která svým půvabem přiláká nejednoho kolemjdoucího. Jak už její název napovídá, nalézá se v Bukovanech, ve…

Terasovité uspořádání pozemku

Na druhém nadzemním podlaží je noční část domu kde se nacházejí ložnice a hygienické místnosti a pracovna. Osazení ve svahu umožňuje východ z 2.NP na terasu, nakolik je dům částečně zapuštěný v terénu. Noční část má západní orientaci. Dům disponuje dvěma parkovacími miestani v garáži a dvěma odstavným plochami na příjezdové rampě. Odkládací prostory a šatníky jsou dostatečně dimenzované. Velkoryse řešené obývací pokoje jsou otevřeny do zahrady přes velkoformátové posuvná okna.

Elegantní dům pod svahem

Okna otevřená do světa

Záměr maximálně prosvětlit a volně propojit hlavní obytnou část s exteriérem vedl ke specifickému konstrukčnímu řešení. Nad prosklenou západní a jižní obvodovou stěnou probíhá masivní rohový železobetonový překlad enormní délky, podepřený jediným subtilním ocelovým sloupkem.

Z vnějšího pohledu téměř celé přízemí lemuje prosklená plocha, konstrukce hliníkových rámů pokračuje na fasádě až po vstupní partii domu a vytváří tak jednolitý konstrukční rastr, přispívající k harmonickému vzhledu stavby. Prosklení je stíněno proti slunci přesahujícím horním podlažím, na jaře a na podzim naopak přináší pasivní solární zisky a má pozitivní efekt na energetickou bilanci domu.

Zdroj: www.compassatelier.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock