Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Elegantní dům pod svahem

Elegantní dům pod svahem

Takový "normální dům" - v nejlepším slova smyslu. V podstatě nic nebrání, aby běžná stavební produkce byla na takové úrovni. Asi pouze kulturní úroveň stavebníků a jejich (ne) ochota najít si gramotné architekty.

Rodinný dům je situován na svažitém pozemku se severo-západní orientací. Přístup na něj je ze severo-východní strany z ulice. Okolní zástavu tvoří rodinné domy. Objekt je umietstnený na východní straně pozemku tak, že respektuje odstupové vzdálenosti stanovené stavebním úřadem.

Vjezd do garáže je řešen přes přístupovou rampu, která umožňuje i odstavení dvou motorových vozidel. 1.PP tvoří dvojgaráž, technické a skladové prostory.

Na 1. NP se nachází obytná část s kuchyní a jídelnou. V přízemí je také pokoj pro hosty, koupelna. Z obytné místnosti je přímý přístup na terasy a zahradu. Pozemek je z důvodu, že se nachází ve svahu, upravený vybudováním opěrné zdi z východní strany kterým se vyrovná terénní nerovnost.

Přečtěte si také

Velkorysá rekonstrukce řadového domku s nízkým rozpočtem

V jedné z ulic malebné středočeské obce Chotutice září novotou zrekonstruovaný domek s bílou fasádou a střechou pokrytou bobrovkami. Zatímco se z této strany pokorně hlásí k charakteru okolní…

Terasovité uspořádání pozemku

Na druhém nadzemním podlaží je noční část domu kde se nacházejí ložnice a hygienické místnosti a pracovna. Osazení ve svahu umožňuje východ z 2.NP na terasu, nakolik je dům částečně zapuštěný v terénu. Noční část má západní orientaci. Dům disponuje dvěma parkovacími miestani v garáži a dvěma odstavným plochami na příjezdové rampě. Odkládací prostory a šatníky jsou dostatečně dimenzované. Velkoryse řešené obývací pokoje jsou otevřeny do zahrady přes velkoformátové posuvná okna.

Elegantní dům pod svahem

Okna otevřená do světa

Záměr maximálně prosvětlit a volně propojit hlavní obytnou část s exteriérem vedl ke specifickému konstrukčnímu řešení. Nad prosklenou západní a jižní obvodovou stěnou probíhá masivní rohový železobetonový překlad enormní délky, podepřený jediným subtilním ocelovým sloupkem.

Z vnějšího pohledu téměř celé přízemí lemuje prosklená plocha, konstrukce hliníkových rámů pokračuje na fasádě až po vstupní partii domu a vytváří tak jednolitý konstrukční rastr, přispívající k harmonickému vzhledu stavby. Prosklení je stíněno proti slunci přesahujícím horním podlažím, na jaře a na podzim naopak přináší pasivní solární zisky a má pozitivní efekt na energetickou bilanci domu.

Zdroj: www.compassatelier.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Rekonstrukce dobové vily až na kost

Realizace Praha

Rekonstrukce koupelny

Dům pro jedny architekty

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock