Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovský dům Galerie Napoli

Venkovský dům Galerie Napoli

U Jablonného nad Orlicí, nedaleko Kralického Sněžníku, se rozkládá půvabná venkovská usedlost, která je zároveň galerií děl svých majitelů. Pokud milujete umění a krásnou přírodu, můžete v tomto kouzelném prostředí strávit tolik dní, kolik si jen budete přát.

Stará venkovská usedlost z roku 1856 prošla citlivou rekonstrukcí, načež ji její majitelé začali pronajímat. Pokud sem zavítáte i vy, malířka Eva a sochař David vás rádi provedou tímto úchvatným venkovským obydlím, jehož součástí je také keramický ateliér. Zdejší umělecké prostředí příjemně ladí s okolní krajinou a je opravdovou potěchou pro duši.

Ateliér, galerie i místo pro vaši dovolenou

Malebná venkovská usedlost v obci Bystřec v podhůří Orlických hor ukazuje, jak se žije s uměním v nádherné přírodě. V ateliéru vznikají obrazy, keramika, fajáns, sochy či design interiérů a exteriérů. Snoubí se zde tvůrčí činnost obou majitelů, která je záhy prezentována ve zdejší galerii. Umění zde můžete podat ruku i vy, jelikož se zde pořádají workshopy. Tento venkovský dům však neslouží výhradně jako ateliér a galerie, můžete zde strávit svou dovolenou, kterou naopak spojíte s výlety do okolí. A tak zde můžete tvořit, odpočívat či sportovat. Krásně je tu jakékoliv roční období…

Dům s nádechem umění

Venkovské obydlí skryté mezi stromy představuje dokonalé útočiště jako stvořené pro únik od starostí všedních dnů. Uvádí jej terasa s moderními křesílky a modré nebe nad hlavou. O dostatek soukromí tu není nouze a o čarokrásné výhledy do daleké krajiny jakbysmet. Venkovský dům jako by vrůstal do zahrady a dal tak vyniknout i tomu umění, které dokáže jedině příroda. Terasa je chytře propojena s interiérem, ve kterém se objevuje řada půvabných rustikálních prvků. Návštěvníky tak na první pohled zaujmou dřevěné stropní trámy a odhalené cihly hřejivé barvy. Barvami se vůbec interiér jenom hemží – na bílém pozadí si to totiž může dovolit. Bílý stůl, šedé židle, dveře s červeně natřeným rámem, pestrobarevné polštářky, obrazy a keramika… To všechno vzbuzuje v interiéru venkovské usedlosti radostný pocit ze života a z umění.

Venkovský dům Galerie Napoli

Bydlení s přírodou na dlani

V domě se ke slovu dostává také světlé dřevo, které celek příjemně prohřívá. Interiér působí prostorně, otevřeně, čistě a hravě. O dostatek přirozeného světla se starají velká okna s výhledy do zahrady a dalekého okolí. Interiér svým hravým vzhledem pobízí k tvořivosti, vzbuzuje zkrátka kreativní náladu. Jen v koupelně a ložnici zářivé barvy ustupují do pozadí a nechají se zastoupit světlými tóny, které naopak vybízejí k zasloužené relaxaci.

Takový už je zkrátka venkovský dům Galerie Napoli – tvůrčí, hravý, ale i chápavý a pokojný. A ať už sem přijedete kdykoliv, jistě si v něm najdete to pravé přímo pro sebe. Tak šťastnou cestu!

Zdroj: galerienapoli.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock