Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovský dům Galerie Napoli

Venkovský dům Galerie Napoli

U Jablonného nad Orlicí, nedaleko Kralického Sněžníku, se rozkládá půvabná venkovská usedlost, která je zároveň galerií děl svých majitelů. Pokud milujete umění a krásnou přírodu, můžete v tomto kouzelném prostředí strávit tolik dní, kolik si jen budete přát.

Stará venkovská usedlost z roku 1856 prošla citlivou rekonstrukcí, načež ji její majitelé začali pronajímat. Pokud sem zavítáte i vy, malířka Eva a sochař David vás rádi provedou tímto úchvatným venkovským obydlím, jehož součástí je také keramický ateliér. Zdejší umělecké prostředí příjemně ladí s okolní krajinou a je opravdovou potěchou pro duši.

Ateliér, galerie i místo pro vaši dovolenou

Malebná venkovská usedlost v obci Bystřec v podhůří Orlických hor ukazuje, jak se žije s uměním v nádherné přírodě. V ateliéru vznikají obrazy, keramika, fajáns, sochy či design interiérů a exteriérů. Snoubí se zde tvůrčí činnost obou majitelů, která je záhy prezentována ve zdejší galerii. Umění zde můžete podat ruku i vy, jelikož se zde pořádají workshopy. Tento venkovský dům však neslouží výhradně jako ateliér a galerie, můžete zde strávit svou dovolenou, kterou naopak spojíte s výlety do okolí. A tak zde můžete tvořit, odpočívat či sportovat. Krásně je tu jakékoliv roční období…

Dům s nádechem umění

Venkovské obydlí skryté mezi stromy představuje dokonalé útočiště jako stvořené pro únik od starostí všedních dnů. Uvádí jej terasa s moderními křesílky a modré nebe nad hlavou. O dostatek soukromí tu není nouze a o čarokrásné výhledy do daleké krajiny jakbysmet. Venkovský dům jako by vrůstal do zahrady a dal tak vyniknout i tomu umění, které dokáže jedině příroda. Terasa je chytře propojena s interiérem, ve kterém se objevuje řada půvabných rustikálních prvků. Návštěvníky tak na první pohled zaujmou dřevěné stropní trámy a odhalené cihly hřejivé barvy. Barvami se vůbec interiér jenom hemží – na bílém pozadí si to totiž může dovolit. Bílý stůl, šedé židle, dveře s červeně natřeným rámem, pestrobarevné polštářky, obrazy a keramika… To všechno vzbuzuje v interiéru venkovské usedlosti radostný pocit ze života a z umění.

Venkovský dům Galerie Napoli

Bydlení s přírodou na dlani

V domě se ke slovu dostává také světlé dřevo, které celek příjemně prohřívá. Interiér působí prostorně, otevřeně, čistě a hravě. O dostatek přirozeného světla se starají velká okna s výhledy do zahrady a dalekého okolí. Interiér svým hravým vzhledem pobízí k tvořivosti, vzbuzuje zkrátka kreativní náladu. Jen v koupelně a ložnici zářivé barvy ustupují do pozadí a nechají se zastoupit světlými tóny, které naopak vybízejí k zasloužené relaxaci.

Takový už je zkrátka venkovský dům Galerie Napoli – tvůrčí, hravý, ale i chápavý a pokojný. A ať už sem přijedete kdykoliv, jistě si v něm najdete to pravé přímo pro sebe. Tak šťastnou cestu!

Zdroj: galerienapoli.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock