Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Prázdninový dům v borovém lese

Prázdninový dům v borovém lese

V Portugalsku na úpatí pohoří Sintra a v těsné blízkosti moře leží město Colares, které je oblíbenou prázdninovou destinací. Krásného prostředí této lokality využili také obyvatelé moderního domu, který nově vyrostl v náručí zdejšího borového lesa.

Dům se nachází blízko pláže Praia das Maçãs a díky lehkému vyvýšení nad zemí vypadá, jako by se vznášel. Tento architektonický počin má však i praktický úmysl. Snižuje totiž přenos vlhkosti z půdy do domu. Ke křehkému vzhledu tohoto prázdninového domova napomáhá jeho čistě bílá barva, která dává plně vyniknout jeho elegantním proporcím. Vše dohromady tak ukazuje na skvělý vkus architektů ze studia Frederico Valsassina Arquitectos.

Bydlení úzce propojené s přírodou

Bílý prázdninový dům zaujme nejen svým atypickým vzhledem, ale také způsobem, jakým přirozeně vrůstá do krajiny. Jeho atriem se proplétají štíhlé kmeny borovic, čímž vzniká naprosto úchvatná podívaná. Jednou tak tento dům obroste docela. Stromy navíc domu poskytují tolik důležitý stín, ale jen do takové míry, která je zapotřebí. Interiér je navíc plný velkých prosklených ploch, kterými dovnitř proudí dostatek přirozeného světla i krásných výhledů.

Minimalistický styl v interiéru

Křehkým a svěžím dojmem působí také interiér domu, ve kterém hraje hlavní roli bílá barva a minimalistický styl. Plně tak mohou vyniknout výhledy do okolí. K bílé barvě se poskrovnu přidává také šedá a černá. A chybět nemůže ani hřejivý dotek dřeva. Přestože je interiér domu zařízen v minimalistickém stylu, rozhodně je na co se dívat. Designový nábytek je jednou z největších ozdob tohoto vizuálně čistého prázdninového bydlení.

V úchvatném lokalitě jako stvořené k odpočinku tak vznikl zajímavě vyhlížející dům, který naprosto respektuje zdejší krajinu. Vyrostl v lese, aniž by mu tím nějak ublížil, a poskytl tak obyvatelům prázdninové bydlení v samotné náruči přírody.

Zdroj: fvarq.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock