Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům pro mladou rodinu v okrajové části Vrakuni

Dům pro mladou rodinu v okrajové části Vrakuni

Zajímavé bydlení v Bratislavě nenajdete jen na Kolibě či ve Starém Městě. Důkazem je moderní dům na okraji Vrakuni. Mnohými zatracovaná část hlavního města Slovenska vás dnes přesvědčí o tom, že má co nabídnout i mladým lidem.

Pozemek v nesourodé zástavbě, v zóně bez jasné regulace a architektonických kvalit, stále však se zbytky původní struktury. Zvolené řešení i výsledná architektura ukazují, že neokázalá a moderní forma je schopna obsáhnout živou, dynamickou náplň. Dokáže se přizpůsobit okolí i preferencím uživatele. Mnohem více, než svérázné novostavby v okolí.

Přímým důkazem přitom je také "BLNT House" který je dílem ateliéru at26 architects. Návrh domu z přehradní ulice vznikal v průběhu let 2015 až 2017, kdy čtveřice tvůrců "brousila" finální formu do dokonalosti. Výsledkem je moderní bydlení šité na míru mladé rodině splňující nejen vysoké standardy po stránce vzhledu / designu, ale i funkčnosti.

Dům pro mladou rodinu v okrajové části Vrakuni
Foto: Peter Čintalán

Perforované zástěny z bílých cihel a jednoduše laděný exteriér vytvořen ze dvou plynule navazujících hmot odděluje otevřený interiér plný kombinace betonu s množstvím dřevěných prvků. Majitelé si tak díky zmiňovanému oddělení od ulice mohou vychutnávat soukromí, ať už při letních grilovačku s přáteli nebo během koupání s dětmi v bazénu.

Tým architektů ve složení Branislav Loskot, Peter Kukučka, Jaroslav Takáč a Juraj Benko čtyřčlenné rodině vytvořil moderní domů s odkazem na lokální materiály (bílá cihla) v tradiční části hlavního města. Lepší obraz o tomto zajímavém bydlení z Vrakuni si už uděláte na základě fotografií.

Foto: Peter Čintalán
Zdroj: www.at26architects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock