Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům pro mladou rodinu v okrajové části Vrakuni

Dům pro mladou rodinu v okrajové části Vrakuni

Zajímavé bydlení v Bratislavě nenajdete jen na Kolibě či ve Starém Městě. Důkazem je moderní dům na okraji Vrakuni. Mnohými zatracovaná část hlavního města Slovenska vás dnes přesvědčí o tom, že má co nabídnout i mladým lidem.

Pozemek v nesourodé zástavbě, v zóně bez jasné regulace a architektonických kvalit, stále však se zbytky původní struktury. Zvolené řešení i výsledná architektura ukazují, že neokázalá a moderní forma je schopna obsáhnout živou, dynamickou náplň. Dokáže se přizpůsobit okolí i preferencím uživatele. Mnohem více, než svérázné novostavby v okolí.

Přímým důkazem přitom je také "BLNT House" který je dílem ateliéru at26 architects. Návrh domu z přehradní ulice vznikal v průběhu let 2015 až 2017, kdy čtveřice tvůrců "brousila" finální formu do dokonalosti. Výsledkem je moderní bydlení šité na míru mladé rodině splňující nejen vysoké standardy po stránce vzhledu / designu, ale i funkčnosti.

Dům pro mladou rodinu v okrajové části Vrakuni
Foto: Peter Čintalán

Perforované zástěny z bílých cihel a jednoduše laděný exteriér vytvořen ze dvou plynule navazujících hmot odděluje otevřený interiér plný kombinace betonu s množstvím dřevěných prvků. Majitelé si tak díky zmiňovanému oddělení od ulice mohou vychutnávat soukromí, ať už při letních grilovačku s přáteli nebo během koupání s dětmi v bazénu.

Tým architektů ve složení Branislav Loskot, Peter Kukučka, Jaroslav Takáč a Juraj Benko čtyřčlenné rodině vytvořil moderní domů s odkazem na lokální materiály (bílá cihla) v tradiční části hlavního města. Lepší obraz o tomto zajímavém bydlení z Vrakuni si už uděláte na základě fotografií.

Foto: Peter Čintalán
Zdroj: www.at26architects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Rekonstrukce dobové vily až na kost

Realizace Praha

Rekonstrukce koupelny

Dům pro jedny architekty

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Luxusní dům s bazénem ve skále

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock