Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak opticky zvětšit malý byt

Jak opticky zvětšit malý byt

Malý byt nemusí být stísněný a nefunkční. Existuje mnoho zajímavých nápadů, jak zvětšit malý prostor a učinit jej extrémně praktickým. Vše, co potřebujete, jsou chytré nápady a trocha kreativity. Nechte se inspirovat a dodejte svému domovu prostornější tvář.

Bez ohledu na to, zda bydlíte v panelovém domě, v činžovním domě nebo ve studiu v podkroví rodinného domu, pro každý malý prostor existuje cesta. Někdy je to mezipatro, jindy originální vestavěná postel nebo chytrá kombinace obývacího pokoje s kuchyní. Nejdůležitějším koncepčním řešením pro malé byty je možnost měnit jej v závislosti na aktuálních potřebách. Za prvé, malý byt by měl být světlý, za druhé by měl být plný jednoduchých linií a za třetí by měl být uklizený. Malé byty by měly mít světlé stěny. I světlá podlaha dokáže interiér opticky zvětšit. Návrháři doporučují, aby všechny místnosti měly stejnou a jednotnou podlahu. Díky tomu bude přechod interiérem plynulý a interiér bude působit větší.

Malý byt není pro křečky

Nejlepší styl pro návrh malého bytu je minimalismus. Pokud žijete v malém bytě, nechte se inspirovat tradičním japonským stylem. Pravidelně vyhazujte staré věci a berte to jako rituál čištění domu od všeho zbytečného. Bez ohledu na to, jak paradoxně to zní, je lepší vybavit malý byt velkými věcmi. Držte se hesla: Jedna velká věc udělá větší službu než deset malých věcí.

Módní příčky

Příčky v bytě lze vytvořit pomocí malých stěn a nábytku. Pro ty, kteří sní o „lehké“ verzi, doporučujeme použít speciální prolamované panely. Ty mohou mít různé barvy a tvary - někdy připomínají plástve, jindy květinové rozety nebo kaleidoskopické variace. Je to dobrý způsob, jak trochu oddělit obývací pokoj od kuchyňského koutu nebo vytvořit v ložnici intimní prostor. Příčky mohou být využity pro popínavé rostliny nebo světelné řetězy. A rázem dodáte domovu originalitu.

Retro, scandi, industriál

Malým místnostem sluší skandinávské, retro, průmyslové nebo hi-tech styly. Je tomu tak proto, že jim vládnou poměrně jednoduché kusy nábytku. Díky nim prostor získá harmonii a nebude přeplněný.

Malý byt: barvy

V případě uspořádání malého bytu stojí za to zvolit světlé, tlumené barvy. Díky nim můžete obratně maskovat skutečnou velikost místnosti. Malé interiéry zdobené bílou, světle béžovou nebo holubí šedou jsou opticky prostornější, než když místnosti dominuje červená, tmavě modrá, fialová nebo tmavě zelená. Výrazné barevné akcenty v malém bytě by měly být pouze jako doplněk na dekoracích či textiliích.

Jak opticky zvětšit malý byt
Foto: ksassets.timeincuk.net

Rolety místo závěsů

Pokud máte z okna výhled do přírody nebo jsou z něj vidět krásné střechy starého města, vzdejte se závěsů. Místnost bude světlejší a prostor za oknem bude jako pokračováním interiéru. Je lepší nahradit běžné závěsy roletami nebo žaluziemi.

Mezipatro - skvělý nápad pro malý byt

Máte malý, ale vysoký byt? Využijte prostor pod stropem. Pohodlné mezipatro bude sloužit jako místo pro práci nebo jako ložnice. Co může být pod mezipatrem? Kuchyň, jídelna, pracovna, posezení nebo prostorná skříň. Zajistěte, aby jeho struktura byla vizuálně co nejlehčí. K jeho výrobě můžete úspěšně použít světlé dřevo, lesklé chromované prvky a dokonce i silné tvrzené sklo.

Využijte i stěny

Je veškerý nábytek ve vašem bytě podél stěn? To není zcela dobrý nápad, pokud je byt malý. Prostor lze využít nejen vodorovně, ale i svisle, čímž se vytvoří další úrovně. Například v úzké chodbě zavěste police, které sahají až ke stropu, a položte na ně věci a knihy, které nepoužíváte denně, ale čas od času.

Vestavěný a multifunkční nábytek

V malém bytě je lepší použít vestavěný nábytek, aby bylo možné uspořádat jen pár jednotlivých položek, které budou jedinečné a originální. Kupte si postel se zvedacím mechanismem, rozkládací sedačku, ze které snadno uděláte dvoulůžkovou postel nebo sklápěcí stolky, která vám v případě potřeby nahradí pracovnu.

Jak opticky zvětšit malý byt
Foto: bezmirno.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock