Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovský dům v severní Itálii

Venkovský dům v severní Itálii

V Piacenze, historickém městě v oblasti Emilia-Romagna v Itálii, se nachází moderní dům obložený modřínovým dřevem. Obklopený stromy, travinami a lučním kvítím poskytuje svým obyvatelům dokonalé útočiště vprostřed dechberoucí italské krajiny.

Dům nazvaný jako Villa Piacenza vděčí za svůj vzhled architektům z milánského Studia Koster. Stěžejním konceptem tohoto projektu, za kterým stojí přímo architekt Geert Koster, je přitom udržitelnost. Tu je možné spatřit v poloze a orientaci domu, ve výběru přírodních či recyklovaných materiálů, ale také v uspořádání interiéru.

Dům splývající s přírodou

Villa Piacenza, která plně využívá četných výhledů na kopce stejnojmenného města, dokonale splývá se svým okolím. Přírodní scenérie ji tak uznává jako svou nedílnou součást. Tato střízlivě vyhlížející vila přejímá typické tvary venkovských staveb roztroušených po zdejší krajině a sama ne náhodou připomíná stáj. Design domu je současnou interpretací stáje a věrným odkazem na zdejší zemědělskou tradici. Jedná se tudíž o jednoduchou a kompaktní stavbu, která je v podstatě monolitická. Do okolní krajiny zapadá také díky překrásné zahradě, která byla navržena zahradními architekty z milánského Studia Antonio Perazzi. Každý druh byl pečlivě vybrán tak, aby zdůraznil biologickou rozmanitost zdejší krajiny, a to prostřednictvím spontánní a poetické směsi barev.

Venkovské bydlení s důrazem na přírodní materiály

Vnější obklad venkovského domu tvoří modřínové lamely. Jedná se o přírodní, ale přesto současný materiál, který příhodně doplňuje stávající koncept a zvolené barvy. Použití modřínového dřeva výrazně napomáhá k zateplení objektu. Navíc se jedná o praktický dřevěný obklad, jelikož je téměř bezúdržbový. Postupem času získá šedý nádech, díky kterému splyne se svým okolím. Dům má také velké dřevěné okenice, které jej chrání před nepříznivými vlivy počasí. Vstupní prostory jsou tvořeny dlaždicemi z lávového kamene, které zajímavě kontrastují se štěrkovými povrchy a vnitřními betonovými podlahami. Velkou přidanou hodnotou tohoto venkovského stavení je, že se na každé jeho straně nachází vnější prostor, který lze využít k relaxaci. 

Venkovský dům v severní Itálii
Foto: Andrea Martiradonna

Otevřený interiér v minimalistickém stylu

Také uvnitř domu byly použity přírodní materiály, které umožnily vytvoření interiéru v minimalistickém stylu, jež připomíná uměleckou galerii. Vysoké stropy na chodbách dodávají tomuto bydlení velice otevřený a vzdušný dojem. O kouzelnou venkovskou atmosféru se mimo jiné postaral kuchyňský nábytek vyrobený z recyklovaných materiálů. Příjemnou teplotu v domě zajišťuje podlahové topení. Podlahy v celém domě jsou tvořeny z velkých desek připomínajících kámen. Jedná se však o betonové podlahy s povrchovou úpravou z křemičitého písku.

V překrásné italské krajině tak vyrostl půvabný venkovský dům. Zatímco při pohledu zvenku vypadá jako tradiční stavení, uvnitř kráčí s dobou. Je tedy příjemným a vysoce komfortním útočištěm, které zanedlouho dokonale splyne s okolní přírodou.

Foto: Andrea Martiradonna
Zdroj: studiokoster.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock