Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům, který s novou fasádou prokoukl

Dům, který s novou fasádou prokoukl

V půvabné krajině nedaleko malebného jezera Kierskie v Poznani stojí dům, který prošel zajímavou proměnou. Zpod korun vzrostlých listnatých stromů září jeho bělostná fasáda doplněná o přirozenou krásu dřeva, která dům ještě více přibližuje svému okolí.

Kiekrz je součástí města Poznaň v západním Polsku. Soustředí v sobě řadu oblíbených prázdninových míst a plachtařských klubů. Rodinné domy určené pro letní radovánky či trvalé bydlení spoludotváří zajímavý charakter této překrásné lokality. Uprostřed svěže zelené scenérie se nachází i minimalistický dům, který díky nové fasádě opravdu prokoukl.

Čistá architektura domu

Dům zaujímá plochu o velikosti 140 m2. Předpokladem projektu, kterého se chopil ateliér One architekci, byla minimální rekonstrukce těla domu. Nemělo tedy dojít ke změně stávajícího, dobrého funkčního uspořádání interiéru. Hlavní část budovy zůstala v jednoduché kubické podobě. Na druhé straně byla změněna a rozšířena severovýchodní vstupní zóna, a to přidáním jednoduchého rámu, který plní funkci zastřešeného vstupního prostoru. V této části stavby došlo rovněž k odstranění všech zbytečných okenních otvorů. Díky tomu je prodloužený vchod nejvýraznějším architektonickým prvkem celého těla domu. Projekt předpokládal vyplnění dutiny rámu dřevem tak, aby tvořil jeden souvislý celek. Dřevěným obložením, které přesahuje dveřní křídlo, bylo dosaženo požadovaného efektu.

Dům plný světla a zeleně

Svislý prvek osvětluje vstup, což rozbíjí jednotný povrch fasády. Ze strany do zahrady je v návaznosti na čelní pohled navržena dřevěná kubická terasa. V případě pěkného počasí rozšiřuje prostor obytné zóny domu a vnáší do něj překrásné výhledy. Svěží zeleň obklopuje celý dům, čímž vzniká zajímavý barevný kontrast. Ačkoliv dům působí minimalisticky, vzbuzuje dojem útulného bydlení. Vděčí za to mimo jiné důrazu na zpracování použitého materiálu a jeho péči. V tomto projektu bylo důležité vše od výběru dřeva, struktury a barvy omítky, až po zastřešení vchodu s individuálním řešením odvodnění ploché střechy.

Místo nedaleko jezera Kierskie tak projasnil dům s novou fasádou, který působí vcelku nenápadně, a přesto je skvělou ukázkou moderní architektury. Se svěží zelení po boku a modrým nebem nad hlavou poskytuje svým obyvatelům jednoduché, ale krásné bydlení.

Dům, který s novou fasádou prokoukl
Dům, který s novou fasádou prokoukl
Dům, který s novou fasádou prokoukl
Dům, který s novou fasádou prokoukl
Dům, který s novou fasádou prokoukl
Dům, který s novou fasádou prokoukl
Zdroj: kturaarchitekci.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock