Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Betonový dům v Melbourne

Betonový dům v Melbourne

Ve městě Melbourne v Austrálii se nachází luxusní dvoupodlažní rezidence plná světla a překrásných výhledů. Doplněná o bazén a tenisový kurt představuje nadstandardní bydlení určené k relaxaci i aktivnímu odpočinku.

Rezidence čtvercového tvaru je severně orientovaná. Nachází se v eklektické směsi převážně rodinných domů a její situování diktuje 10 m odsazené průčelí. Dům plný betonu a hřejivého dřeva přirozeně splývá se svým okolím, které spoludotváří vzrostlé stromy a keře.

Dům propojený s exteriérem

Dům byl architektonickým studiem Matt Gibson Architecture navržen tak, aby došlo k vytvoření přímého vztahu mezi interiérem a exteriérem domu. Východozápadní páteř domu tak doplňují dvě podélné prostorové zóny umístěné směrem na sever a na jih. Severní část domu funguje jako společenská, jižní pak jako soukromá. Tyto prostory jsou uspořádány kolem centrální vstupní chodby, která téměř symetricky půlí přední výšku. Přízemí je z velké části prosklené s  jasně označeným ocelovým vchodem. Tato zeď nacházející se těsně pod úrovní ulice působí jako recesivní platforma, nad kterou sedí a vyčnívá konzolové první patro. Zkosený betonový tvar umožňuje maximalizaci výhledů jak směrem dopředu přes nově upravenou zahradu zahradním architektem Rickem Eckersleyem, tak dozadu směrem do ulice. Východní a západní část domu zůstala bez oken, a tak si zachovala i tolik důležité soukromí.

Vizuálně čistý a vzdušný interiér

Kuchyně a hlavní ložnice poskytují výhled i přístup do zahrady. Dům je navržen tak, aby postupně odhaloval sled jednotlivých obytných zón s důrazem na kompaktnost prostoru. Se stísněným otvorem předních dveří ostře kontrastuje velká galerie s dvojitou výškou střechy. Obytná plocha domu je velkoryse řešená a hojně prosklená. Hlavní obytné prostory jsou ponechány formálně jednoduché a vzdušné. Stejně jako exteriér zaujme také interiér čistotou objemu a tvaru. Bílá omítka slouží jako čisté pozadí pro v interiéru rozptýlené dřevo, kámen, ocel a beton. Vzniká tak přirozená kulisa pro životní styl, nábytek a umělecká díla obyvatel domu. Interiér je navržen přesně pro potřeby majitele a jeho rodiny. Je vysoce moderní, vzdušný, čistý a minimalisticky zařízený. Klade důraz na kvalitu materiálů a jemné odstíny. Dům je vysoce organizovaný a prostorově efektivní, s jasným zónováním, které podporuje jak rodinný život, tak individuální soukromí.

Betonový dům v Melbourne
Foto: Derek Swalwell

Originální bydlení plné světla

Dům z betonu vůbec nepůsobí chladně. Vděčí za to všeobklopující zeleni, hřejivému světlému dřevu a zajímavé hře se světlem i vybavením. Šedou a černou barvu zjemňuje bílá, ale také jasně žlutá. Vcelku seriózní interiér osvěžují nápaditá závěsná svítidla, textilie s geometrickými motivy, pokojové rostliny, ale i rozmanité průhledy a výhledy. Vysoce moderní interiér má v sobě také něco z retro stylu, který jej činí ještě útulnějším. Velice osobitý dojem z tohoto bydlení pak umocňují četné obrazy odrážející uměleckou duši svých majitelů.

V Melbourne tak vznikla opravdu luxusní rezidence, která myslí na společenský život i tolik důležité soukromí svých obyvatel. Navíc v sobě chytře prolíná vysoký komfort, překrásnou krajinu i zálibu v umění.

Foto: Derek Swalwell
Zdroj: mattgibson.com.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock