Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí

Na romantickém pozemku oklopeném vzrostlými stromy vyrostla působivá dřevostavba, jejíž plášť připomíná struny harfy. Je totiž tvořen modřínovými latěmi, které čistě minimalistické stavbě dodávají křehký nádech a jejím obyvatelům dostatečný pocit soukromí.

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí je dílem ostravského ateliéru studioArk. Nachází se v Ostravici u Frýdku Místku a svým vzezřením respektuje místní krajinu i stavební tradice. Ostravský ateliér si tak na své konto připsal další elegantní realizaci, která doplňuje ty stávající, jež kultivují prostředí moravských a slezských obcí.

Jednoduchá, ale rafinovaná dřevostavba

Sendvičová dřevostavba s archetypálním tvaroslovím je do terénu zasazena s maximálním respektem vůči svému okolí. Architekti při jejím návrhu pracovali s tradičním archetypem sedlové střechy s vyoseným hřebenem. Dřevěná konstrukce domu byla vztyčena na betonovém základě. Fasáda dřevostavby je z neošetřeného modřínového dřeva, střecha je plechová. Ačkoliv může tento dvoupodlažní dům na první pohled působit jednoduše, ukrývá v sobě rafinovanost. V prvé řadě se jedná o již zmíněné modřínové laťování, které utváří charakteristický vzhled objektu, přičemž se stará o zajištění dostatečného soukromí pro jeho obyvatele. Překrásné výhledy do krajiny přitom zůstávají zachovány. K rafinovaným prvkům patří také kryté terasy plynule navazující na obytné prostory. Netradiční je rovněž půdorys domu ve tvaru lichoběžníku.

Propojení interiéru s exteriérem

Dům se otevírá do krajiny především svým zahradním průčelím, kde se díky velkoformátovým oknům stírá hranice mezi interiérem a exteriérem. Obytné prostory za okny tak nejvíce krášlí velkorysé výhledy do přírody, která utváří charakter tohoto netradičního bydlení. O hřejivý dotek přírody se v interiéru stará hojně zastoupené dřevo, které však svou krásu ukazuje na odiv i na terasách. Stěny a stropy uvnitř domu zdobí smrkové palubky, jejichž světlý odstín příjemně doplňuje šedá barva podlahy a černé vybavení.

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí

Minimalisticky zařízený, ale útulný interiér

Také interiér domu je zařízen vcelku jednoduchým, ale rafinovaným způsobem. Řada prvků tak v návštěvnících dokáže vzbudit obdiv, ať už se jedná o designové schodiště nebo kuchyňskou linku, oboje zahalené do barvy noci. Pozadí, kterému vládne světlé dřevo, vytrvale rozráží šedé a černé prvky, které tomuto interiéru dodávají výraz dramatičnosti. Zájmu jistě neunikne ani velký jídelní stůl s krásnou kresbou dřeva, designové lampy s nádechem retro či rustikální stolečky, které ještě voní lesem. Připomínají špalky před domem, které vybízejí k zastavení a posazení se před největší ozdobou tohoto bydlení - dechberoucí krajinou, krásnou v každém ročním období.

Zdroj: studioark.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock