Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí

Na romantickém pozemku oklopeném vzrostlými stromy vyrostla působivá dřevostavba, jejíž plášť připomíná struny harfy. Je totiž tvořen modřínovými latěmi, které čistě minimalistické stavbě dodávají křehký nádech a jejím obyvatelům dostatečný pocit soukromí.

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí je dílem ostravského ateliéru studioArk. Nachází se v Ostravici u Frýdku Místku a svým vzezřením respektuje místní krajinu i stavební tradice. Ostravský ateliér si tak na své konto připsal další elegantní realizaci, která doplňuje ty stávající, jež kultivují prostředí moravských a slezských obcí.

Jednoduchá, ale rafinovaná dřevostavba

Sendvičová dřevostavba s archetypálním tvaroslovím je do terénu zasazena s maximálním respektem vůči svému okolí. Architekti při jejím návrhu pracovali s tradičním archetypem sedlové střechy s vyoseným hřebenem. Dřevěná konstrukce domu byla vztyčena na betonovém základě. Fasáda dřevostavby je z neošetřeného modřínového dřeva, střecha je plechová. Ačkoliv může tento dvoupodlažní dům na první pohled působit jednoduše, ukrývá v sobě rafinovanost. V prvé řadě se jedná o již zmíněné modřínové laťování, které utváří charakteristický vzhled objektu, přičemž se stará o zajištění dostatečného soukromí pro jeho obyvatele. Překrásné výhledy do krajiny přitom zůstávají zachovány. K rafinovaným prvkům patří také kryté terasy plynule navazující na obytné prostory. Netradiční je rovněž půdorys domu ve tvaru lichoběžníku.

Propojení interiéru s exteriérem

Dům se otevírá do krajiny především svým zahradním průčelím, kde se díky velkoformátovým oknům stírá hranice mezi interiérem a exteriérem. Obytné prostory za okny tak nejvíce krášlí velkorysé výhledy do přírody, která utváří charakter tohoto netradičního bydlení. O hřejivý dotek přírody se v interiéru stará hojně zastoupené dřevo, které však svou krásu ukazuje na odiv i na terasách. Stěny a stropy uvnitř domu zdobí smrkové palubky, jejichž světlý odstín příjemně doplňuje šedá barva podlahy a černé vybavení.

Dřevostavba s pláštěm z modřínových latí

Minimalisticky zařízený, ale útulný interiér

Také interiér domu je zařízen vcelku jednoduchým, ale rafinovaným způsobem. Řada prvků tak v návštěvnících dokáže vzbudit obdiv, ať už se jedná o designové schodiště nebo kuchyňskou linku, oboje zahalené do barvy noci. Pozadí, kterému vládne světlé dřevo, vytrvale rozráží šedé a černé prvky, které tomuto interiéru dodávají výraz dramatičnosti. Zájmu jistě neunikne ani velký jídelní stůl s krásnou kresbou dřeva, designové lampy s nádechem retro či rustikální stolečky, které ještě voní lesem. Připomínají špalky před domem, které vybízejí k zastavení a posazení se před největší ozdobou tohoto bydlení - dechberoucí krajinou, krásnou v každém ročním období.

Zdroj: studioark.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock