Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vysněný byt ve Varšavě

Vysněný byt ve Varšavě

Od roku 1831 stávala v jednom z koutů Varšavy hospoda Ochota, podle níž pak získala své jméno i zdejší městská čtvrť. Ta je známá svými zelenými plochami, kulturními památkami a příjemnou atmosférou, pro niž si tuto varšavskou čtvrť oblíbila i majitelka zbrusu nového bytu.

Když se realizace interiéru chýlila ke svému zdárnému konci, čekala právě přírůstek do rodiny. Vzpomíná, jak opřená o ještě prázdnou knihovnu seděla na čerstvě položené podlaze a dívala se z okna. V tu chvíli si pomyslela, že sny se opravdu plní…

Byt s barevnou knihovnou

Jako je barevný život sám, tak je barevný i byt ve varšavské čtvrti Ochota. Majitelka si jej vysnila stejně jako vytouženého syna. Byt zaujímá plochu o velikosti 85 m2 a za jeho vzhledem stojí interiérová designérka Marta Kwiecień-Dąbska. Interiér na první pohled zaujme knihovnou, v níž jsou knihy seřazené podle barev. Knihovna se tak stává výrazným dekorativním prvkem obývacího pokoje, ale také místem, u kterého je radost spočinout s oblíbenou knihou. K tomu slouží vysoce komfortní sedací souprava v sametově šedé barvě.

Elegance na prvním místě

Jídelní část je úzce napojena na tu obývací. Poblíž elegantního skleněného konferenčního stolku se nachází kulatý jídelní stůl přinášející do interiéru hřejivý dotek dřeva, což platí i pro designové jídelní židle a krásnou podlahu se vzorem rybí kosti. O nádech elegance se starají také moderní umělá svítidla a k zemi splývající závěsy. Jakmile se rozhrnou, vstoupí do prostoru záplava slunečních paprsků. Skromná, ale dostačující kuchyně se nachází za sedací soupravou. Kombinace bílé barvy a světlého dřeva se opakuje i tady, čímž vzniká příjemné prostředí určené k přípravě jídel. Napomáhá k tomu také okno umístěné nad pracovní plochou.

Vysněný byt ve Varšavě
Foto: Marian Chrzan

Komfortní a nápaditý interiér

Dostatek invence nechybí ani v prostoru určeném k odpočinku, který se však vyhýbá příliš rušivým prvkům. I tady hraje hlavní roli bílá barva a světlé dřevo, jejich kombinace je navíc ozvláštněna modrými a okrovými tóny. Prostoru pak dodávají elegantní ráz zlaté a černé akcenty. Ani tady pak nechybí příjemný koutek jako stvořený pro chvíle s knihou, který je umístěn přímo pod oknem. Našlo se zde místo i pro docela malou domácí kancelář. Opravdu luxusním a nadmíru elegantním dojmem působí koupelna, ve které syté barvy zcela ustupují. O slovo se znovu hlásí bílá barva a hřejivé doteky dřeva. Nemůže chybět velké zrcadlo umocňující dojem z této místnosti, ve které mimo jiné zaujmou i závěsná designová svítidla. Třešničkou na dortu je pak pokojíček určený pro syna, ve kterém dostala prostor fantazie a jemně modrá barva.

V jedné z varšavských čtvrtí tak vzniklo vysoce komfortní a elegantní bydlení plné zajímavých designových prvků. V čele s krásnou knihovnou a inspirativními výhledy do okolí představuje svěží bydlení, do kterého musí být radost se narodit...

Foto: Marian Chrzan
Zdroj: kwiecien-dabska.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock