Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jednoduchý dům s bazénem v Beskydech

Jednoduchý dům s bazénem v Beskydech

V úchvatné krajině Beskyd vyrostl vcelku prostý dům, který působí pokorně a nestrhává na sebe pozornost. Za to, jak plynule navázal na své bezprostřední okolí, mohou zejména přírodní materiály, které byly k jeho výstavbě použity.

Investoři toužili po domě, který by co nejméně narušil okolní krajinu. Rozhodnutí zvolit přírodní obložení tak navazuje na koncept prostředí. Navzdory relativně velké velikosti budovy nedochází ke strhávání pozornosti, dům naopak příjemně splývá s krajinou. Tohoto účinku bylo dosaženo především vědomým výběrem přírodních dokončovacích materiálů a omezením jejich různorodosti.

Využití břidlicového kamene

Jednou z výhod břidlice je, že prakticky nestárne. Také pro její přirozenou krásu si ji investoři přáli zakomponovat do svého nového bydlení. Díky svým vlastnostem umožnila použití na střeše i fasádě zároveň. Z důvodu dosažení kompaktnosti celého bydlení prosazovali investoři myšlenku, aby byla břidlicovým kamenem zakryta také garážová vrata.

Jednoduchý dům s bazénem v Beskydech
Foto: Tomasz Zakrzewski

A vůbec je neodradila skutečnost, že taková vrata nebyla dosud postavena. Výběr břidlicového kamene se zdál majitelům nejvhodnější nejen kvůli přirozenému výskytu tohoto kamene v Beskydech (I když je třeba poznamenat, že tento místní se používá pro jiné účely), ale především kvůli trvanlivosti tohoto materiálu a nenáročnosti na jeho údržbu.

Přečtěte si také

Moderní pojetí historické zástavby

Díky stále menší dostupnosti nově postavených bytových domů nebo stavebních míst se čím dál častěji můžeme setkat se zajímavou přestavbou budov, které v sobě nesou kus historie.

Kvalitní materiály

Vytouženou břidlici se investoři rozhodli zkombinovat se dřevem, které vedle poněkud chladného šedého kamene působí příjemně hřejivým dojmem. Ze dřeva byla vyrobena terasa a také část fasády. V tomto případě, ale i v interiéru byl kladen důraz na opravdu kvalitní materiály. Umyvadlo je tudíž vyrobeno z nerezové oceli, což zaručuje jeho dlouhou životnost i bez nutnosti údržby. Téměř všechny „umělé“ stavební materiály byly odstraněny. Místo expandovaného polystyrenu se k izolaci stěn použila minerální vlna, namísto ohřevu na tuhé palivo zase plynové topení.

Díky zajímavé dispozici a omezeným barvám vyplývajícím z povahy použitých materiálů dům dokonale koresponduje s krajinou Beskyd a vytváří pro své obyvatele útulný domov otevřený do přírody četnými výhledy. Doplněný o velkou terasu a bazén skýtá příjemné útočiště před ruchem všedních dnů. Autorem projektu je Mo Design Pracownia Projektowa Anna Oleksy Gołba

Foto: Tomasz Zakrzewski
Zdroj: www.lupek.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock