Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Venkovský loft v bývalé sušárně tabáku

Venkovský loft v bývalé sušárně tabáku

Také v této moderní době existují interiéry, ve kterých jako by se zastavil čas. Vystavují na odiv všechny své šrámy, které uštědřily za dlouhou dobu svého života. Možná tak trochu matou, ale nemějme jim to za zlé. V tomto případě se zkrátka majitel zamiloval do rustikálního stylu, který chtěl předvést v co největší míře autentičnosti.

Při pohledu na autentický venkovský loft by asi jen málokoho napadlo, že se zde původně nacházela sušárna tabáku. Trochu vůně snad přece možná stále zůstává v majestátních zdech obložených dřevem s překrásnou kresbou. Jistá nedokončenost, zdánlivě ležérní opracovanost, přirozenost, patina… To vše utváří charakter venkovského loftu, který jako by ustrnul v čase.

Domov s atmosférou toskánských sídel

Hlavní myšlenkou architektů při realizaci tohoto interiéru byl citát Aristotela ze Stageiry, filosofa vrcholného období řecké filosofie. Aristoteles totiž tvrdil, že hlavními zdroji krásy jsou symetrie a řád. Obojí se v interiéru bývalé sušárny tabáku bohatě odráží. A dnes je z něj autentický venkovský loft, který připomíná atmosféru toskánských venkovských sídel. Vše, co se tady nachází, působí neobyčejně autentickým dojmem. Interiéru dominují přírodní materiály – staré dřevěné trámy a kamenné dlažby, které spolu s bílými omítkami navozují jedinečný dojem přirozenosti.

Krása rustikálního stylu v interiéru

Rustikální styl v bývalé sušárně tabáku evokuje kouzlo starých časů, přivádí do interiéru útulnou atmosféru, a přece umožňuje plnohodnotný život modernímu člověku. Ukazuje na odiv precizní řemeslnou práci a vysokou kvalitu použitých materiálů. Je do značné míry inspirován tradicemi a přírodou. A jeho největším pilířem a podstatou je dřevo, jehož proměnlivou krásu lze obdivovat místnost po místnosti. Z bývalé sušárny tabáku se tak stal neobyčejně přitažlivý venkovský loft, který je útulný, přirozený a romantický zároveň.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock