Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům široký pouhé čtyři metry

Dům široký pouhé čtyři metry

Zastaralou zástavbu v jedné z ulic Vietnamu rozzářil úzký dům prezentující nový přístup k architektuře a pojetí prostoru. Stal se domovem pro maminku a jejího dospělého syna, kteří chtějí vnímat dynamiku bydlení jinak než ostatní.

O originální vzhled úzkého domu se zasloužili architekti z ateliéru 23o5studio. Dům je rozhovorem mezi nimi a majitelem, ale také mezi přírodou, která se zde hojně dostává ke slovu.

Úzký dům jako životní styl

Nové pozemky města jsou postupně zaplňovány dalšími a dalšími domy. V procesu vývoje původní architektonické formy zastarávají. Úzký vietnamský dům je jedním z typických příkladů opakující se konstrukce, která obytnému prostoru odnímá jeho klasickou tvář. Probouzí větší interakci s majitelem a také motivaci k lepším hodnotám prostoru. Pod taktovkou architektů tak zde dochází ke vzniku atypického interiéru přispívajícího ke změně lidského myšlení v prostoru bydlení. Obyvatelé se sice vzhledem k nedostatku místa ve městě sdružují v úzkých domech, ty jim však v mnohém otevírají oči. Vzniká tak svébytný životní styl.

Otevřené bydlení plné zeleně

Prostor působí příjemným plynulým dojmem. Nenarušují jej zbytečné zdi a další bariéry. Jednotlivé zóny na sebe navazují a prolínají se. Spojuje je jazyk přirozeného světla. Architekti se zde zaměřili především na vytvoření lidského spojení s životním prostorem a přírodou. Zeleň prostupuje celým interiérem a dodává mu dynamický a neuvěřitelně svěží náboj. Rovněž díky inspirativním výhledům a terase plné zeleně může být interiér tohoto domu zařízen převážně v tmavých barvách.

Dům široký pouhé čtyři metry

Originální interiér

Moderní úzký dům se stal domovem pro dospělého muže a jeho maminku. Oba přitom sdílejí zálibu ve vzdušných otevřených prostorech a pohodlném životním stylu. Syn si přál pokoj, který lze maximálně otevřít do prostoru a ozvláštnit krásnými výhledy. Záhy zde tedy vznikl úchvatný ateliér, ve kterém může tvořit a čerpat další inspiraci ke své kreativní práci. Maminka si zase přála velkou kuchyni a jídelnu, jelikož se zde často schází rodina a přátelé. Kuchyně s jídelnou se tedy stala hlavním obytným prostorem, který rozšířil společenskou část domu. V interiéru však zaujme také hlavní ložnice, která se otevírá skleněnými panely na přední straně, nebo celá řada světlíků, jež mají na svědomí důmyslnou hru světel a úchvatnou podívanou na nebe.

V ulicích Vietnamu vznikl dům široký pouhé čtyři metry, což mu ale nebrání k vytvoření plnohodnotného bydlení. Z poněkud šedé okolní zástavby vyčnívá svým osobitým vzhledem, který spoludotváří otevřené prostory, záplava svěží zeleně a kouzelná světelná show.

Zdroj: 23o5studio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock