Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům široký pouhé čtyři metry

Dům široký pouhé čtyři metry

Zastaralou zástavbu v jedné z ulic Vietnamu rozzářil úzký dům prezentující nový přístup k architektuře a pojetí prostoru. Stal se domovem pro maminku a jejího dospělého syna, kteří chtějí vnímat dynamiku bydlení jinak než ostatní.

O originální vzhled úzkého domu se zasloužili architekti z ateliéru 23o5studio. Dům je rozhovorem mezi nimi a majitelem, ale také mezi přírodou, která se zde hojně dostává ke slovu.

Úzký dům jako životní styl

Nové pozemky města jsou postupně zaplňovány dalšími a dalšími domy. V procesu vývoje původní architektonické formy zastarávají. Úzký vietnamský dům je jedním z typických příkladů opakující se konstrukce, která obytnému prostoru odnímá jeho klasickou tvář. Probouzí větší interakci s majitelem a také motivaci k lepším hodnotám prostoru. Pod taktovkou architektů tak zde dochází ke vzniku atypického interiéru přispívajícího ke změně lidského myšlení v prostoru bydlení. Obyvatelé se sice vzhledem k nedostatku místa ve městě sdružují v úzkých domech, ty jim však v mnohém otevírají oči. Vzniká tak svébytný životní styl.

Otevřené bydlení plné zeleně

Prostor působí příjemným plynulým dojmem. Nenarušují jej zbytečné zdi a další bariéry. Jednotlivé zóny na sebe navazují a prolínají se. Spojuje je jazyk přirozeného světla. Architekti se zde zaměřili především na vytvoření lidského spojení s životním prostorem a přírodou. Zeleň prostupuje celým interiérem a dodává mu dynamický a neuvěřitelně svěží náboj. Rovněž díky inspirativním výhledům a terase plné zeleně může být interiér tohoto domu zařízen převážně v tmavých barvách.

Dům široký pouhé čtyři metry

Originální interiér

Moderní úzký dům se stal domovem pro dospělého muže a jeho maminku. Oba přitom sdílejí zálibu ve vzdušných otevřených prostorech a pohodlném životním stylu. Syn si přál pokoj, který lze maximálně otevřít do prostoru a ozvláštnit krásnými výhledy. Záhy zde tedy vznikl úchvatný ateliér, ve kterém může tvořit a čerpat další inspiraci ke své kreativní práci. Maminka si zase přála velkou kuchyni a jídelnu, jelikož se zde často schází rodina a přátelé. Kuchyně s jídelnou se tedy stala hlavním obytným prostorem, který rozšířil společenskou část domu. V interiéru však zaujme také hlavní ložnice, která se otevírá skleněnými panely na přední straně, nebo celá řada světlíků, jež mají na svědomí důmyslnou hru světel a úchvatnou podívanou na nebe.

V ulicích Vietnamu vznikl dům široký pouhé čtyři metry, což mu ale nebrání k vytvoření plnohodnotného bydlení. Z poněkud šedé okolní zástavby vyčnívá svým osobitým vzhledem, který spoludotváří otevřené prostory, záplava svěží zeleně a kouzelná světelná show.

Zdroj: 23o5studio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock