Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Casa del Lago v Brazílii

Casa del Lago v Brazílii

Manželé s dospělými dětmi zatoužili po klidnějším tempu a jemu odpovídajícímu bydlení. Od snů nebylo daleko k činům. V kouzelné brazilské krajině tak vyrostla úchvatná letní rezidence, která přináší zážitek spojený s dynamickým přechodem mezi interiérem a exteriérem.

Působivé stavení rustikálního stylu se nachází uprostřed vzrostlých stromů a keřů obsypaných fialovými květy. Toto romantické zátiší umocňuje krásu letního domu, který den co den vede dlouhé rozhovory s krajinou. Notují si při poledním žáru i v okamžiku, kdy oblohu prozáří hvězdy. Casa del Lago je zkrátka jako stvořený pro zpomalené tempo života a pro kochání se čarokrásnou přírodou, která do interiéru vnáší své voňavé paprsky.

Letní dům v rustikálním stylu

Toto svěží bydlení v Alvorada do Sul vzniklo pod taktovkou architektů z brazilského studia Solo Arquitetos. Využili pěkného pozemku nedaleko řeky Paranapanema a dům do něj zasadili v souladu s přírodním postředím. Výhledy na mokřady a les umocňují exotický ráz Casa del Lago, který příhodně doplňuje přitažlivý rustikální styl. Společenská část domu vypráví poutavý příběh ze starých časů. Byla totiž postavena z cihel z bývalé továrny ve vlastnictví rodiny. Tyto cihly tak díky upcyklaci – opětovnému použití vyřazeného materiálu bez jakékoliv transformace - posloužily ke stavbě nového domu. Vedle těchto cihel s historií zaujmou také kameny, které byly použity ke stavbě soukromé části. Obojí přitom spolu díky teplé cihlové barvě příjemně ladí, což platí i pro dřevo, které tuto materiálovou kompozici vhodně doplňuje.

Útulný interiér letního domu

Rezidence je díky použitým materiálům a zvolenému designu velice otevřená a vzdušná, až připomíná spíše pavilon, v němž se stírá hranice mezi interiérem a exteriérem. Dům je rozdělený na dvě části – společenskou a soukromou. V interiéru zaujme především praktická kuchyně propojená s velkorysou jídelnou. Stolování v tomto velkém otevřeném prostoru musí být opravdu zážitkem. Tato zóna je navíc plná slunečních paprsků a výhledů do zahrady. Překrásnou podívanou nabízí také ložnice. Obnažené bílé cihly spolu s dřevěnými obklady v ní vytvářejí úžasné místo pro odpočinek. Přestože je interiér ložnice zařízený v minimalistickém stylu, vybrané materiály zde navozují velice útulnou atmosféru. Opravdovou pastvou pro oči je však úchvatný výhled do zahrady, na bazén a řeku.

Casa del Lago v Brazílii
Foto: Eduardo Macarios

Dům v přímém spojení s přírodou

Pohled na dům z příjezdové cesty ukazuje jeho střídavé polohy zasazené do mírného svahu. Důkladná práce s terénem je patrná na každém rohu. Velkou roli zde hrají stromy a keře vytvářející romantická zátiší. To platí mimo jiné pro působivý dřevěný altán s výhledem na řeku a se stromy v zádech. Pro své majitele představuje dokonalé místo pro setkávání se nad dobrým jídlem a tématy hodnými sdílení. Je příjemně vzdušný a plný slunce. Také v něm se dostávají ke slovu zvláštní kameny. Jakmile slunce začne pálit přespříliš, stačí sejít pár kroků a smočit tělo v bazénu. Lehátka u něj pak ráda poslouží k odpočinku.

Casa del Lago je ztělesněním snu o luxusním letním bydlení, které slouží jako hojivý balzám na všechny starosti světa. Tento neobyčejný dům obklopený bujnou zelení a prostoupený paprsky slunce vychází vstříc pomalému tempu života svých majitelů. Vítá jej a ukazuje, že dům nemá být tmavou kobkou, ale přívětivým prostorem otevřeným přírodním krásám i žáru poledního slunce...

Foto: Eduardo Macarios
Zdroj: soloarquitetos.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock