Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér srubového domu v Nizozemsku

Interiér srubového domu v Nizozemsku

Uprostřed překrásné nizozemské krajiny vyrostl luxusní srubový dům s všeříkajícím názvem Villa Elegance. Svým obyvatelům nabízí nádherné, uvolněné bydlení v harmonii s přírodou.

Za svěžím vzhledem tohoto domu stojí společnost Honkarakenne, která už od roku 1958 díky svým mnohaletým znalostem a zkušenostem vyrábí domy ze dřeva té nejvyšší kvality. Společnost se značkou Honka založili ve Finsku bratři Saarelainenové, kteří odmala vyrůstali obklopeni lesy, ve kterých se učili poznávat a milovat dřevo jako materiál. Dnes už má tato společnost za sebou na 120 000 domů postavených po celém světě. Patří k nim i srubový dům v Nizozemsku, který stejně jako ty ostatní ukazuje, jak se dá od základu změnit celkový přístup k masivním dřevěným stavbám.

Elegantní srubový dům

Srubový dům, který byl pod finskou značkou postaven v Nizozemsku, se nachází uprostřed lesa, do nějž naprosto přirozeně zapadá. Dokonale v sobě spojuje krásu přírodního kamene a masivního dřeva. V interiéru tak vzniká naprosto výjimečná atmosféra. Dům přitom bez podsklepení zaujímá plochu o velikosti 263,5 m2. Nechybí zde ani velký vnitřní dvůr pokrytý dlaždicemi a uprostřed umístěný bazén. U bazénu stojí další budova zaujímající plochu o velikosti 27,5 m2. Vzhled budov je přitom kompaktní a spojený zmíněným dvorem. Vstupy a terasy jsou díky širokým okapům příjemně kryté.

Prostorný interiér plný světla

Obytné části srubového domu byly navrženy ve třech úrovních. Zatímco v suterénu se nachází parkoviště a prostor pro hosty, střední patro hlavní budovy sestává z velké prosluněné kuchyně, obývacího pokoje a společenské místnosti. V podkroví našla své místo hlavní ložnice s balkonem a prostorná koupelna. Interiér srubového domu je plný přirozeného světla a nápaditého designu. Použitý minimalistický styl dává naplno vyniknout kráse světlého dřeva, průzračných skel a chladného kamene. Společně tak vzniká originální a útulný interiér, který díky šikmé střeše zaujme i úctyhodnou výškou jednotlivých místností.

Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Zdroj: honka.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock