Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér srubového domu v Nizozemsku

Interiér srubového domu v Nizozemsku

Uprostřed překrásné nizozemské krajiny vyrostl luxusní srubový dům s všeříkajícím názvem Villa Elegance. Svým obyvatelům nabízí nádherné, uvolněné bydlení v harmonii s přírodou.

Za svěžím vzhledem tohoto domu stojí společnost Honkarakenne, která už od roku 1958 díky svým mnohaletým znalostem a zkušenostem vyrábí domy ze dřeva té nejvyšší kvality. Společnost se značkou Honka založili ve Finsku bratři Saarelainenové, kteří odmala vyrůstali obklopeni lesy, ve kterých se učili poznávat a milovat dřevo jako materiál. Dnes už má tato společnost za sebou na 120 000 domů postavených po celém světě. Patří k nim i srubový dům v Nizozemsku, který stejně jako ty ostatní ukazuje, jak se dá od základu změnit celkový přístup k masivním dřevěným stavbám.

Elegantní srubový dům

Srubový dům, který byl pod finskou značkou postaven v Nizozemsku, se nachází uprostřed lesa, do nějž naprosto přirozeně zapadá. Dokonale v sobě spojuje krásu přírodního kamene a masivního dřeva. V interiéru tak vzniká naprosto výjimečná atmosféra. Dům přitom bez podsklepení zaujímá plochu o velikosti 263,5 m2. Nechybí zde ani velký vnitřní dvůr pokrytý dlaždicemi a uprostřed umístěný bazén. U bazénu stojí další budova zaujímající plochu o velikosti 27,5 m2. Vzhled budov je přitom kompaktní a spojený zmíněným dvorem. Vstupy a terasy jsou díky širokým okapům příjemně kryté.

Prostorný interiér plný světla

Obytné části srubového domu byly navrženy ve třech úrovních. Zatímco v suterénu se nachází parkoviště a prostor pro hosty, střední patro hlavní budovy sestává z velké prosluněné kuchyně, obývacího pokoje a společenské místnosti. V podkroví našla své místo hlavní ložnice s balkonem a prostorná koupelna. Interiér srubového domu je plný přirozeného světla a nápaditého designu. Použitý minimalistický styl dává naplno vyniknout kráse světlého dřeva, průzračných skel a chladného kamene. Společně tak vzniká originální a útulný interiér, který díky šikmé střeše zaujme i úctyhodnou výškou jednotlivých místností.

Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Interiér srubového domu v Nizozemsku
Zdroj: honka.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock