Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům inspirovaný návštěvou Afriky

Dům inspirovaný návštěvou Afriky

V jednom z malebných koutů Izraele stál uprostřed pozemku malý, jednopatrový dům z počátku 80. let. Zcela utopený v husté a divoké zeleni napovídal, že i jeho nástupce bude přírodu chápat jako nezbytnou součást svého designu.

Cesta k novému bydlení se pro mladou rodinu odehrála pod taktovkou architektů ze studia DARchitecture. Ti se spolu s majiteli shodli na tom, že se příroda stane výrazným prvkem celého bydlení a do projektu pak zakomponovali i cestovatelskou vášeň.

Nový dům obklopený vegetací

Původní dům byl až na střechu a nosné pilíře kompletně zbourán. Došlo k přepracování vnějších fasád i vnitřních prostor. Objekt byl v  rámci nového členění rozdělen do tří úrovní, čímž došlo ke zdůraznění oddělení veřejného a soukromého prostoru. Specifická architektura domu využila také mírného sklonu pozemku. Ve střední úrovni byly umístěny vstupní dveře. Právě tato úroveň propojující části domu zároveň slouží jako předěl mezi veřejným a soukromým prostorem. Dům protíná podélná osa, která spojuje předzahrádku se zadní částí pozemku. Dochází tak ke zdůraznění hloubkového rozměru domu. Tato hlavní osa je plná přirozeného světla, a to díky velkým proskleným plochám.

Bydlení s vůní exotiky

Celý dům je pokryt cihlami z demontáže pro změnu jiného starého domu. Princip recyklace a šetrného přístupu k přírodě byl uplatněn i v dalších částech tohoto nového domova. Především původní bydlení zde v mnoha prvcích zanechalo svou výraznou stopu. Inspirací architektů pro návrh domu byla ale především návštěva Afriky, která je do velké míry ovlivnila. Vedla k rozhodnutí ctít suroviny a také jednoduchost jakožto základní prvky návrhu. Velkou roli hrála také blízkost pláže a vůně mořské soli ve vzduchu. Dalšími prvky, které tvoří základní vodítko práce architektů ze studia DARchitecture, je záliba v kontrastech, míchání stylů, vytváření dramatu pomocí světla a stínu a v neposlední řadě i vnášení přírody a zeleně do interiéru.

Dům inspirovaný návštěvou Afriky
Foto: Shai Epstein, Ella K. Sverdlovsk

Domov s dotekem patiny

V tomto kouzelném domě zaujme především důmyslná hra patiny a exotiky. Potěchou pro oko i duši je zejména domácí kancelář, která svědčí o nadšení majitelů pro poznávaní nových krajů. Tato vášeň se však objevuje napříč celým jejich novým domovem. V něm zaujme také střešní okno otevírající se nad kuchyní a prosvětlující prostor, dřevěné žaluzie filtrující světlo v ložnici, bambusové tyče pergoly, které mění stínové efekty po celý den, a velké okenní otvory, které se otevírají do zahrad kolem domu, čímž rámují přírodní prostředí a vtahují je dovnitř do interiéru. Co se týče použitého materiálu, kombinace místního přírodního kamene, pohledového betonu a různých druhů dřeva dokonale ladí s kusy nábytku a předměty shromážděnými jak po demontáži starého domu, tak sehnanými z různých tržišť po celém světě.

V Izraeli tak vzniklo naprosto kouzelné rustikální bydlení, které se proplétá s bujnou vegetací i dávnou historii. Vonící dálkami poskytuje mladé rodině dokonalé místo pro život uprostřed dechberoucí přírody.

Foto: Shai Epstein, Ella K. Sverdlovsk
Zdroj: darchitectures.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock