Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dynamický dům ve svahu

Dynamický dům ve svahu

Přímo na břehu Bodamského jezera leží rakouské město Bregenz známé svou tajuplnou historickou atmosférou. K jednomu ze zdejších strmých svahů přilnul atypický dům, který svým majitelům nabízí dechberoucí výhledy do krajiny.

Za originálním vzhledem domu ve svahu stojí architektonické studio Dietrich | Untertrifaller Architects. Tento velkolepý a dynamický dům vyrostl na velmi strmém pozemku o rozloze pouhých 450 m2. Tyčí se ve výšce 700 metrů nad mořem, čímž získal obdivuhodný rozhled přes hory až do údolí. 

Dům v barvě uhlí

Tvar domu je navržen tak, aby poskytoval nejlepší výhled na okolní krajinu. Hlavní konstrukce je z monolitického betonu, vnější a vnitřní povrchová úprava ze dřeva. Na první pohled zaujme především plášť budovy v barvě uhlí, který napodobuje spálené dřevo. Strohé kontury a tmavou barvu domu zjemňuje všeobjímající zeleň a také velká okna, kterými dovnitř prostupuje dostatek přirozeného světla.

Na návštěvě v interiéru

V domě jsou čtyři úrovně. Nahoře je garáž, vchod je organizován ze třetí úrovně. Vchází se k němu po schodech vedoucích z ulice. Podsvícené schodiště vytváří spolu s okolní zelení romantický přístup do domu. Vstup je uveden malou terasou a velkými prosklenými dveřmi, které dávají tušit světlý a otevřený interiér. Ten je vyveden v teplých barvách a minimalistickém stylu. Světlé dřevo a velkorysé výhledy do krajiny z něj činí velice útulné bydlení. Díky striktně minimalistickému stylu a velkým proskleným plochám působí interiér domu neobyčejně svěžím a vzdušným dojmem. Hranice mezi interiérem a exteriérem se příjemně stírá a vedle těchto přírodních obrazů už dalších ozdob není zapotřebí.

Do jednoho ze strmých rakouských svahů tak naprosto přirozeně vrostl dům, který zaujme svým atypickým vzhledem, který z něj činí opravdu dynamické bydlení. To čerpá energii z všudypřítomné přírody a svobodomyslného prostoru, ve kterém se nachází jen to nejnutnější vybavení.

Foto: Bruno Klomfar
Zdroj: dietrich.untertrifaller.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock