Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černobílé bydlení v přírodě

Černobílé bydlení v přírodě

Uprostřed svěží zeleně se pěkně vyjímá dům složený ze tří odsazených objemů. Posazený mezi zvlněnými kopci Portlandu nabízí svým obyvatelům vysoce komfortní bydlení úzce propojené s překrásnou okolní krajinou.

Příjemné bydlení vzniklo na ploše o velikosti 3050 m2 a o jeho vzhled se zasloužili architekti z portlandského studia Fieldwork Design & Architecture. Posazením tří navzájem propojených objemů dali vyniknout zeleným plochám, které celý koncept osvěžují. Vzniklo tak odlehlé nádvoří orientované na sever, které slouží jako útočiště skryté před ruchem města.

Interiér plný průhledů

Velká okna a četné průhledy zjemňují dojem ryze černobílého bydlení. Svěží zeleň je k vidění snad na každém kroku, díky čemuž je celé bydlení jakoby nabité energií. Hlavní prostory domu disponují velkými prosklenými plochami, které nabízí výhled do širé krajiny. Průchody mezi jednotlivými objemy jsou řešeny praktickým způsobem, který zaujme také svou estetickou stránkou. Tyto skleněné průchody dodávají celému komplexu na vzdušnosti a eleganci.

Černobílý domov

V tmavé schránce domu se ukrývá interiér, který je vyvedený v černé, bílé a šedé barvě. Tyto neutrální tóny dávají plně vyniknout svěže zeleným obrazům přírody. Barvy se v interiéru příjemně doplňují a zvýrazňují tak použité materiály a tvary. Černobílé bydlení prohřívá světlé dřevo a trocha pastelových akcentů. Interiér je zařízený v minimalistickém stylu, a tak působí dokonale čistým a vzdušným dojmem.

V jedné z portlandských ulic tak vzniklo příjemné bydlení, které svým obyvatelům poskytuje dostatečný komfort i tolik důležité soukromí. Tento moderní dům navíc dokonale souzní s okolní přírodou, aniž by jí ubíral na kráse.

Foto: Jeremy Bittermann
Zdroj: fieldworkdesign.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock