Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Inspirativní útočiště uprostřed australské přírody

Inspirativní útočiště uprostřed australské přírody

Na sever od australského města Triabunna se nachází kouzelná venkovská lokalita Dophin Sands, která učarovala jednomu kreativnímu páru. Manželé po bydlení v Los Angeles zatoužili po klidném a inspirativním útočišti přírodě na dosah.

Projektu nového domova v náruči přírody se chopili architekti z australského studia Matt Williams Architects, kteří měli vytvořit bydlení propojené s okolím, ale přesto zajišťující dostatek soukromí. Úzce spolupracovali se svými klienty, kterým pomohli vybrat dostatečně izolovaný pozemek s těmi nejlepšími výhledy do krajiny. Ve výsledku tak na ploše o velikosti 36 m² vznikl malý, ale do okolí otevřený dům. Díky svým rozměrům a uspořádání nabízí obyvatelům přímý kontakt s přírodou.

Dům s ateliérem

Přes zátoku Great Oyster Bay lze z domu dohlédnout až na pooloostrov Freycinet se stejnojmenným národním parkem. Respekt k přírodě byl pro architekty na prvním místě, dům tudíž vznikal s ohledem na naprosto minimální zásahy do okolí. Pečlivě bylo zvažováno zajištění příjezdové cesty, vodní nádrže, elektřiny i systému odpadních vod. Konstrukce domu přitom byla mírně vyzdvižena nad zem. Dům je tak chráněn od vlhkosti a drobné fauně nestojí nic v cestě. Navíc to vypadá, jako by se stavení vznášelo nad vegetací. Významný prostor v tomto domě pro kreativní pár zaujímá také ateliér, který je situován na klidném místě disponujícím řadou inspirativních výhledů do krajiny.

Dům jako oáza klidu

Tento dům díky své přírodní schránce působivě zapadá do dechberoucí australské krajiny. Černé vápencové dlaždice na podlaze přinášejí do interiéru příjemný tepelný komfort. Vizuálně chladný dojem z dlaždic pak rozehřívá něžný dotek dřeva. Interiér lze zvětšit propojením s terasou, která vybízí k odpočinku. Jednou z největších ozdob tohoto kreativního bydlení jsou pak velká okna, kterými dovnitř proniká bezpočet slunečních paprsků i překrásných výhledů.

Foto: Adam Gibson
Zdroj: mattwilliams.com.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Dům s dírou

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock