Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přístavba rodinného domu v Kojetíně

Přístavba rodinného domu v Kojetíně

To, že spokojení klienti se rádi vracejí, může potvrdit Kamil Mrva ze studia Kamil Mrva Architects. Po úspěšné rekonstrukci stodoly v moravskoslezském Kojetíně se na něj obrátil tentýž klient s přáním, zda by ke stávající přestavěné stodole navrhl přístavbu, která by vyhovovala nárokům na bydlení rozrůstající se rodiny. Architekt se do realizace představ svého klienta vrhl stejně jako předtím s invencí sobě vlastní, ale zároveň s respektem k dané lokalitě.

Přístavba domu důmyslně vsazená do terénu

Architekt Kamil Mrva se stodolu z 19. století přestavěnou na komfortní bydlení se soukromým ateliérem rozhodl doplnit o přízemní betonovou přístavbu, jež vcelku nenápadně vystupuje ze svažitého terénu. Nebrání tak ve výhledech a ani zbytečně nenarušuje všudypřítomnou přírodu. Svým charakterem navíc příjemně koresponduje s rázem zrekonstruované stodoly. Výhodou této přízemní přístavby mimo jiné, že tvar jejího půdorysu kopíruje svah přiléhající k pozemku. O odlehčení betonové přístavby se stará vzdušný přístřešek, který vzniká v místě oddělení stavby od svahu. Ten také vymezuje hranici mezi centrálním prostorem a příjezdovou cestou.

V propojení s přírodou

O co největší propojení přístavby s okolní přírodou se postaraly také použité stavební materiály, které architekt podobně jako u svého předchozího kojetínského projektu uplatnil v jejich přirozené podstatě. Svou přirozenou podobu tak přiznává například pohledový beton, který na sebe vzal funkci hlavního konstrukčního materiálu, či kamenná stěna integrovaná do prostoru přístřešku. Plynulý přechod mezi novostavbou a terénem pak zajišťuje krásná i ryze praktická zelená střecha. Celý objekt se do zahrady otevírá pomocí velkých oken, které zjemňují dojem z betonových stěn.

Přístavba rodinného domu v Kojetíně
Foto: Libor Stavjaník / Studio Toast

Kvalitní současná architektura

Přízemní betonová přístavba navázala na zrekonstruovanou stodolu jak použitím přírodních materiálů, tak jednoduchostí tvarů. Přirozeně vrostla do krajiny, aniž by na sebe jakkoli strhávala pozornost. V moravskoslezském Kojetíně vznikl obytný komplex respektující charakter lokality, a stal se tak příhodnou ukázkou kvalitní současné architektury.

Foto: Libor Stavjaník / Studio Toast
Zdroj: www.mrva.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock