Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přístavba rodinného domu v Kojetíně

Přístavba rodinného domu v Kojetíně

To, že spokojení klienti se rádi vracejí, může potvrdit Kamil Mrva ze studia Kamil Mrva Architects. Po úspěšné rekonstrukci stodoly v moravskoslezském Kojetíně se na něj obrátil tentýž klient s přáním, zda by ke stávající přestavěné stodole navrhl přístavbu, která by vyhovovala nárokům na bydlení rozrůstající se rodiny. Architekt se do realizace představ svého klienta vrhl stejně jako předtím s invencí sobě vlastní, ale zároveň s respektem k dané lokalitě.

Přístavba domu důmyslně vsazená do terénu

Architekt Kamil Mrva se stodolu z 19. století přestavěnou na komfortní bydlení se soukromým ateliérem rozhodl doplnit o přízemní betonovou přístavbu, jež vcelku nenápadně vystupuje ze svažitého terénu. Nebrání tak ve výhledech a ani zbytečně nenarušuje všudypřítomnou přírodu. Svým charakterem navíc příjemně koresponduje s rázem zrekonstruované stodoly. Výhodou této přízemní přístavby mimo jiné, že tvar jejího půdorysu kopíruje svah přiléhající k pozemku. O odlehčení betonové přístavby se stará vzdušný přístřešek, který vzniká v místě oddělení stavby od svahu. Ten také vymezuje hranici mezi centrálním prostorem a příjezdovou cestou.

V propojení s přírodou

O co největší propojení přístavby s okolní přírodou se postaraly také použité stavební materiály, které architekt podobně jako u svého předchozího kojetínského projektu uplatnil v jejich přirozené podstatě. Svou přirozenou podobu tak přiznává například pohledový beton, který na sebe vzal funkci hlavního konstrukčního materiálu, či kamenná stěna integrovaná do prostoru přístřešku. Plynulý přechod mezi novostavbou a terénem pak zajišťuje krásná i ryze praktická zelená střecha. Celý objekt se do zahrady otevírá pomocí velkých oken, které zjemňují dojem z betonových stěn.

Přístavba rodinného domu v Kojetíně
Foto: Libor Stavjaník / Studio Toast

Kvalitní současná architektura

Přízemní betonová přístavba navázala na zrekonstruovanou stodolu jak použitím přírodních materiálů, tak jednoduchostí tvarů. Přirozeně vrostla do krajiny, aniž by na sebe jakkoli strhávala pozornost. V moravskoslezském Kojetíně vznikl obytný komplex respektující charakter lokality, a stal se tak příhodnou ukázkou kvalitní současné architektury.

Foto: Libor Stavjaník / Studio Toast
Zdroj: www.mrva.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock