Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní pojetí historické zástavby

Moderní pojetí historické zástavby

Díky stále menší dostupnosti nově postavených bytových domů nebo stavebních míst se čím dál častěji můžeme setkat se zajímavou přestavbou budov, které v sobě nesou kus historie.

Krásným příkladem toho je i projekt architektonické kanceláře Toota, která dokázala dokonale skloubit ve více než sto let staré zástavbě historii s moderním designem.

Kombinace cihlové zdi a tlumených barev

Prostor o velikosti 85 m 2 poskytl dost místa pro neotřelou kombinaci základních prvků, mezi které určitě patří dekor otevřené cihlové stěny nebo velkých členěných oken s moderním barevným pojetím ostatního vybavení.

Moderní pojetí historické zástavby
Foto: Norbert Tukaj

Celý interiér se nese v tlumených zemitých barvách. Díky nim působí i starší zástavba velmi útulně a teple, a to i přesto, že na zdech a části vybavení dominuje bílá barva v kombinaci s šedou. Koncept takto netradičně pojatého bytového zázemí zvelebují decentně zvolené dřevěné prvky. Tím nejvýraznějším z nich je přírodní dřevěná podlaha, kterou doplňují dřevěné stoly vkusně rozmístěné po celém bytě. Ať už se jedná o stoly jídelní, nebo pracovní vše dokonale koresponduje a právě díky těmto dřevěným prvků působí přechod tradičních interiérových prvků s moderními velmi přirozeně.

Originalita v zajímavých detailech

Kromě toho však v bytě najdeme i pár zajímavých detailů, které ještě víc podtrhují jeho originalitu. Prvním z nich jsou dnes velmi oblíbené stylové madla skříněk vytvořené z kůže a kovu. Jako další pak určitě stojí za zmínku zrcadlo s policemi, které se skrývá za bílými dvířky umístěnými ve zdi ložnice u toaletního stolku. V neposlední řadě je to nenápadné projmutí jednoho obkladového materiálu, který se nachází jak v koupelně, tak na dekorační polici v obývacím pokoji.

Moderní pojetí historické zástavby
Foto: Norbert Tukaj

To vše spolu tvoří koncepčně ucelený interirér, ve kterém jedna místnost plynule přechází do další, a vytváří tak pocit maximálního domácího pohodlí.

Celý byt je krásnou ukázkou toho, jak skvěle funguje kombinace přírodních materiálů nejen v klasických interiérech, ale také v moderním pojetí bytového designu.

Foto: Norbert Tukaj
Zdroj: www.toota.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock