Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický dům v Québecu

Minimalistický dům v Québecu

Kompozice moderního minimalistického domu v Québecu je dokonalá. Obklopen sněhovou závějí a vysokými holými stromy o sobě dává vědět více, než by si přál. Ve své surové podobě omezené černobílou paletou barev si přece jen uchovává vzpomínku na časy, kdy ještě býval malebným venkovským stavením.

Stavba, jejíž projekt získal ocenění Grand Prix du Design, se nachází ve městě Knowlton. Zaujímá plochu o velikosti 300 m2 a prošla si důkladnou, ale citlivou rekonstrukcí. Původní venkovský statek byl na přání majitele rozšířen a přeměněn na trvalé moderní bydlení se zachováním svého historického odkazu.

Starý statek v novém kabátě

V rámci proměny a rozšíření původního statku byla na základech předchozího přízemního přístavku postavena nová dvoupodlažní přístavba. Zároveň došlo ke kompletní rekonstrukci střechy. Nová elegantní vlnitá plechová střecha a natřená bílá cihla aktualizují stávající strukturu domu, zatímco přístavbu zdobí cedrové obklady, které byly spáleny a následně ošetřeny tak, aby napodobily staré dřevo. Bydlení se namísto do šířky roztáhlo do výšky, díky čemuž mohlo vzniknout mnohem více prostoru a také výhledů do daleké krajiny.

S nostalgií po starých časech

Kontrast mezi starými a novými prvky dodává domu na přitažlivosti. Vedle minulosti a přítomnosti se příjemně propojují také rozmanité materiály a formy. Detaily zůstávají moderní a minimalistické. Stárnoucí venkovský statek tak dostal nový kabát, po kapsách si však stále nosí vzpomínky na časy dávno minulé. Díky velkým proskleným plochám plynule navazuje na zasněženou krajinu, kterou jako černé akcenty zdobí kmeny stromů ukládajících se na čas ke spánku. Jejich siluety lze pozorovat z řady místností v domě. Rámy oken zdobí černá barva, která spolu se šedými odstíny rozbíjí převahu bílé barvy v interiéru.

Bydlení v domě v Québecu je minimalistické, čisté a plné dechberoucích výhledů. Jako by se sama příroda snažila nahlédnout do domu, který jí tolik připomíná časem zaváté venkovské stavení…

Foto: Adrien Williams
Zdroj: t--b--a.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock