Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Casa Charqueadas – luxusní vila v Brazílii

Casa Charqueadas – luxusní vila v Brazílii

Ve městě Pelotas v Brazílii vyrostla vila, která zaujme jak svou velikostí, tak přidruženým bazénem. Spolu s hojností zeleně působí jako opravdová oáza. Stačí se položit na lehátko u bazénu, zhluboka dýchat a kochat se krásou ničím nerušeného prostředí.

Změť exotických rostlin zjemňuje přísnou tvář brazilské vily, která je určená především k odpočinku. Její rekreační ráz umocňuje čarovná příroda, která místu dodává na svěžesti i pocitu soukromí. Velký bazén, slunečná prostranství i stinná zákoutí, to všechno perfektně zapadá do mozaiky dokonalého bydlení.

Vila úzce propojená se zahradou

Luxusní vila Casa Charqueadas  se rozkládá na pozemku o velikosti 2 378,48 m². Disponuje třemi formálními jednotkami různých hmotností: sociální oblasti jsou chráněny pod 42 m dlouhou betonovou deskou, soukromé oblasti představují objem pokrytý pohyblivými dřevěnými panely a obslužné oblasti jsou definovány množstvím přírodního kamene. Společenské a soukromé oblasti přitom spolu souvisejí, otevírají se do zahrady a nastavují maximálnímu slunečnímu svitu. 

Bydlení s bazénem a terasami

Jistou architektonickou přísnost vily stírají velké prosklené plochy, které však interiér domu neobírají na pocitu soukromí. Diskrétnost při integraci domu s okolím je naopak skvěle zvládnutá. Terasy kolem domu dodávají prostoru zvláštní dynamiku, kterou ještě více umocňuje vodní prvek a hojnost exotických rostlin. Nevšedním osvěžením jsou také velké kameny, které zahradě s bazénem dodávají kouzlo divoké přírody. Zajímavě působí rovněž střídání materiálů, které si však zachovávají přirozený dojem. Jednotlivé místnosti v domě jakoby se navzájem prolínaly. Díky velkým proskleným plochám jsou v neustálém rozhovoru s přírodou. Svým obyvatelům poskytují příjemnou atmosféru okořeněnou celou řadou překrásných výhledů.

V jednom z krásných koutů Brazílie tak vzniklo naprosto úchvatné bydlení, které stírá hranici mezi interiérem a exteriérem. Obklopeno svěží zelení je tím pravým místem pro zklidnění těla i mysli.

Foto: Cristiano Bauce
Zdroj: otavioriemke.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Řešení, která budou slušet malé zahradě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock