Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Casa Charqueadas – luxusní vila v Brazílii

Casa Charqueadas – luxusní vila v Brazílii

Ve městě Pelotas v Brazílii vyrostla vila, která zaujme jak svou velikostí, tak přidruženým bazénem. Spolu s hojností zeleně působí jako opravdová oáza. Stačí se položit na lehátko u bazénu, zhluboka dýchat a kochat se krásou ničím nerušeného prostředí.

Změť exotických rostlin zjemňuje přísnou tvář brazilské vily, která je určená především k odpočinku. Její rekreační ráz umocňuje čarovná příroda, která místu dodává na svěžesti i pocitu soukromí. Velký bazén, slunečná prostranství i stinná zákoutí, to všechno perfektně zapadá do mozaiky dokonalého bydlení.

Vila úzce propojená se zahradou

Luxusní vila Casa Charqueadas  se rozkládá na pozemku o velikosti 2 378,48 m². Disponuje třemi formálními jednotkami různých hmotností: sociální oblasti jsou chráněny pod 42 m dlouhou betonovou deskou, soukromé oblasti představují objem pokrytý pohyblivými dřevěnými panely a obslužné oblasti jsou definovány množstvím přírodního kamene. Společenské a soukromé oblasti přitom spolu souvisejí, otevírají se do zahrady a nastavují maximálnímu slunečnímu svitu. 

Bydlení s bazénem a terasami

Jistou architektonickou přísnost vily stírají velké prosklené plochy, které však interiér domu neobírají na pocitu soukromí. Diskrétnost při integraci domu s okolím je naopak skvěle zvládnutá. Terasy kolem domu dodávají prostoru zvláštní dynamiku, kterou ještě více umocňuje vodní prvek a hojnost exotických rostlin. Nevšedním osvěžením jsou také velké kameny, které zahradě s bazénem dodávají kouzlo divoké přírody. Zajímavě působí rovněž střídání materiálů, které si však zachovávají přirozený dojem. Jednotlivé místnosti v domě jakoby se navzájem prolínaly. Díky velkým proskleným plochám jsou v neustálém rozhovoru s přírodou. Svým obyvatelům poskytují příjemnou atmosféru okořeněnou celou řadou překrásných výhledů.

V jednom z krásných koutů Brazílie tak vzniklo naprosto úchvatné bydlení, které stírá hranici mezi interiérem a exteriérem. Obklopeno svěží zelení je tím pravým místem pro zklidnění těla i mysli.

Foto: Cristiano Bauce
Zdroj: otavioriemke.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock