Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům v Rakouských horách

Dřevěný dům v Rakouských horách

Na samém západě Rakouska, v horské vesničce jménem Bürsenberg, vyrostl překrásný dřevěný dům. Dům plný dřeva uvnitř i zvenčí, sladěný do posledního detailu a vytvořený přesně podle představ svých majitelů. Postaven je na místě, které by okouzlilo i tu nejméně romantickou duši. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Až na vrcholky hor

Jen málokomu se podaří mít bydlení na takovém místě. Dům s výhledem na okolní přírodu, lesy a vrcholky hor. Samotná vesnice je položena výše a pozemek je díky své poloze ideálním místem pro stavbu. Dům je zasazen do mírně svažitého pozemku. Vzhledem k lokalitě je nerovný povrch jistým předpokladem, se kterým je potřeba počítat. Stavba má betonový základ, na kterém se tyčí dřevěná konstrukce.

Vnější opláštění budovy je tvořeno dřevěnými prkny v přírodní barvě. V budoucnu je potřeba počítat se zašednutím dřeva, které je přirozenou součástí stárnutí. Pouze v případě častého nátěru se dá těmto změnám vyhnout. Záleží pak samozřejmě na samotných majitelích.

Na první pohled klasický dům

Dům je svým tvarem klasický a nijak ve zdejší architektuře nevyčnívá. Jen svými detaily ukazuje, že může být zajímavý. Směry použití dřevěných desek, jejich rozestupy a zvolené velikosti i umístění oken činí stavbu originální. Přechod mezi exteriérem a interiérem tvoří ze zadní strany zastřešená terasa domu, která chrání před nepříznivým počasím. Majitelé si tak mohou užít posezení na čerstvém vzduchu, s krásným výhledem i za deštivých dnů. Designéři nezapomněli ani na osvětlení venkovního posezení.

Hlavní vstup do budovy je umístěný ze strany příjezdové cesty a je vizuálně odlišen vertikálním obložením. Dům má klasickou sedlovou střechu a je také podsklepený.

Dřevěný dům v Rakouských horách

Zavěšené skříňky pro praktický úklid

Do přízemní části domu se z terasy vchází velkými posuvnými dveřmi. První místností je kuchyně zhotovena ze světlého dřeva, s tmavým obložením, namísto kachliček, a ostrůvkem s dřezem. Netradičně je v ostrůvku umístěn dřez s přívodem vody, místo varné jednotky. Skříňky vedou téměř až ke stropu a všechny jsou zavěšené. Takové řešení umožňuje snadný úklid pod kuchyňskou linkou. Je zde i dostatek místa na pracovní desce i ostrůvku pro vaření a práci v kuchyni.  

Nádherné výhledy z každého pokoje

Na kuchyň navazuje prostorná jídelní část s krbem či lavicemi a obývací kout. Jedná se o společenskou místnost, která na sebe logicky navazuje. Díky umístění jednotlivých funkčních zón v bytě, je možné pozorovat výhledy do okolí téměř z jakéhokoliv místa. Od jídelního stolu, z prostorné sedačky, nebo od kuchyňského ostrůvku. Díky poloze domu výhledy na zeleň nic neruší.

V podkroví se nachází ložnice a koupelna. Díky světlíkům ve střeše a velkým oknům po obvodu budovy, proudí do interiéru potřebné množství přirozeného světla. Okna jsou uzpůsobena místnostem, tak aby korespondovala s vnitřním uspořádáním.

Přestože je dům dřevem obložen uvnitř i navenek, nepůsobí nijak těžkopádně. Díky vhodně zvoleným oknům a samotné konstrukci stavby naopak vypadá vzdušně a čistě.

Povedená stavba, na krásném místě. Co víc si přát?  

Zdroj: innauer-matt.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock