Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Na počátku byl dům. Původní roubenka a jedna vize. Vize jak zachovat původní práci předků a standard dnešní doby s dotekem luxusu, soukromí a přírodních materiálů. Místo rekonstrukce roubenky na moderní dům vznikla moderní přístavba, která rezonuje s původním domem. Podívejte se na kouzelné místo, které působí jako ráj na zemi.

PURESLeben je projekt na rekonstrukci deseti prázdninových domů původních roubenek v jižním Štýrsku. Aby si krajina zachovala svůj ráz a neopakovatelný genius loci, byly roubenky zachovány a rekontrukce se nesla v moderních přístavbách, které mají krásnou polohu a nerušené výhledy. Z interiéru i zahrady vás okouzlí výhledy na louky, lesy a vinice uprostřed kopcovité krajiny.

Staré i nové pohromadě

Jde o krásný příklad zvýšení komfortu, ale zachování původního dědictví. Roubenka si zachovala svůj původní vzhled a koncept přístavby se jí nesnaží limitovat. I přes velmi moderní pojetí přístavby zůstal ráz krajiny stejný a majitelům poskytuje nové možnosti. Tradiční uspořádaní roubenky se dvěma místnostmi nevyhovovalo dnešním požadavkům.

Přístavba obohatila dům o obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. V ložnici a koupelně byl zachován trámový strop a stěny dostaly nové obložení. Původní pec v ložnici byla s citem zrenovována a krásně ladí s okolím. Aby se v koupelně zabránilo průsaku vody do obvodové stěny roubenky, byly ve sprovém koutě použity velkoplošné skleněné panely. A právě obvodová stěna je výrazným estetický prvkem v nové části přístavby, v obývacím pokoji.

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Malý, ale krásný

I s přístavbou má dům pouhých 65 m2. Jeho menší obytnou plochu dokonale vynahrazuje výhled a venkovní terasa s pergolou, finskou saunou, přírodní biotop bazén a nechybí ani houpací síť pro chvíle relaxu. Zařízení se nese v duchu kombinace starého dřeva, přírodního kamene a skla. Dokonale bylo spojeno původní s novým a moderním. Zadní část kuchyně tvoří kamenné obložení z místního lomu a z kterého byl kdysi postavený vinný sklípek. Samotné vybavení je směs moderního s rustikálním: nábytek je moderního masivu, závěsy z čistého lnu.

Okolí na stejné vlně

V malé přilehlé farmě můžete vyrábět vlastní sýr a slaninu nebo si připravit čerstvý chléb. Vychutnat si nejen regionální pochutiny, ale v nedalekém obchodě si můžete zakoupit místní vína: Pinot Blanc, Muscat, Morillon, Sauvignon Blanc a Zweigelt, stejně jako čistou, přírodní hroznovou a jablečnou šťávu, brandy, olej ze semen a ocet z jablečného moštu.

Zdroj: www.puresleben.at

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock