Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Norská chata s výhledem na lesy

Norská chata s výhledem na lesy

Sruby a dřevěnice jsou typické pro hory a vesnice, všude tam, kde je člověk blíže přírodě. Když se ještě povede dřevostavbu postavit na kopci s krásným výhledem do okolí, je to něco úžasného. Stavby ze dřeva mají své nezaměnitelné kouzlo a my jsme mu propadli také. Dnes navštívíme severskou chatu v městečku Trysil v Norsku. Je výjimečná nejen svým designem, ale také místem, kde byla postavena.

Na pomezí Norska a Švédska, v místě zvaném Trysil, nedaleko místní chatové oblasti, stojí krásná dřevěná chata, která slouží hlavně k odpočinku. Díky její poloze na kopci je zde úžasný výhled, nejen s posezení na terase, ale také z téměř všech oken. Nedaleko leží lyžařské středisko s kabinovou lanovkou. Je tedy ideálním místem pro dovolenou nejen v zimních měsících, ale také za teplého období. V létě si zde můžete zahrát golf, rybařit, navštívit safari losů, projet se na koni, nebo využít síť cyklotras nebo turistických stezek. Krásný Trysil tak má co nabídnout po celý rok.

Velký dům pro hosty

Chata má přízemí a první podlaží a náleží k ní také malý technický domek. Dům má mimo jiné čtyři ložnice a dvě koupelny, vyspí se zde tedy dostatek hostů. Jedná se o nově postavenou chatu, takže zde bylo vše navrženo přesně podle daného účelu. Chata se vyznačuje použitím přírodních materiálů a celým interiérem prochází  jemné zemité tóny hnědé a béžové barvy. Při návrhu a provedení byl kladen důraz na kvalitu použitých materiálů.

V přízemí domu se nachází vstup, obývací pokoj, kuchyň, koupelna a jedna ložnice. V obývacím pokoji se mohou hosté zahřát u krbu a užít si tak naplno útulnou atmosféru místa. Velká rohová sedačka přímo vybízí k posezení. Nechybí zde velký konferenční stolek k odkládání, nebo širokoúhlá televize. V kuchyni se designéři nebáli použití velmi tmavého odstínu dveří skříněk. Neobvyklé jsou zvolené úchytky, které kontrastují s tmavou barvou. Podařený je dřevěný obklad na kuchyňskou linkou. Kresba dřeva i s jeho vadami a prasklinami vypadá přirozeně a do chaty se skvěle hodí.

Norská chata s výhledem na lesy

Přírodní materiály, zemité barvy

Ložnice jsou opatřeny postelemi z masivního dřeva, kvůli dostatku místa pro spaní jsou zde i postele patrové. Místo klasických stolků zde najdete proutěné koše a před postelemi zvířecí kožešiny. Také v koupelnách se opakují jemné a přírodní tóny, hlavně béžové barvy. Za povšimnutí stojí dlažba v koupelně, vytvářející jakýsi dojem klasických dřevěných parket.

Napříč celým prostorem se line masivní dřevěná prkenná podlaha, lemována bílými zdobenými lištami. V chatě jsou použita dřevěná špaletová okna s dělenými výplněmi. Celý dům je postaven klasickou technologií, z opracovaných trámů, které v rozích z přesahují a tvoří tak typický vzhled srubu.

Zdroj: eiendomsmegler1.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Bioplynová stanice do vašeho domova

Perníková chaloupka

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock