Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

Lepší charakteristiku tohoto domu stojícího v Julských Alpách, v národním parku Triglav, nelze vymyslet. Architekti ze studia Skupaj se předvedli a vytvořili krásný, moderní a hlavně jednoduchý dům, který si zaslouží naši pozornost.

Stavbu musel schválit patřičný úřad

Jednoduchá stavba domu je umístěna do strmého svahu v obci Stará Fužina, díky němuž mají majitelé domu dokonalý výhled do ledovcového údolí. Oproti původní stavbě, kdy se na místě domu nacházela bývalá autodílna, je hřeben sedlové střechy otočen o 90 stupňů. Tato změna orientace byla provedena pro zajištění většího přístupu přirozeného světla do interiéru. Stavba se nachází v chráněné oblasti, proto bylo před zahájením stavby třeba zažádat o povolení na příslušném úřadě, který zodpovídá za zachování tradiční architektury starých alpských vesnic. Tento orgán změny povolil, protože schvaluje rozvoj daných lokalit.

Sedlová střecha dotváří charakter domu

Architekti kladli velký důraz na sedlovou střechu, která dotváří charakter celého domu. Konstrukce střechy odpovídá tradicím, přesto je uzpůsobena pro různé funkce. Například přesahy, kterými disponuje, slouží jako ochrana vybraných částí domu před deštěm – například u vchodu nebo před sluncem.

Subtilnost střešní konstrukce podtrhuje použití tenké vláknocementové šablony v šedé barvě. Každého zaujmou i okapy z pozinkovaného plechu ve tvaru písmene V, jež jsou připomínkou dřevěných okapů z fošen.

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

Dům se dřevem, přiznaným betonem i velkými okny

To, jaké materiály se využijí v interiéru, určovalo zejména horské prostředí, v němž dům stojí.  Najdeme zde hlavně dřevo ve formě dřevotřísky nebo klasické řezivo z modřínu, jenž má olejovou a voskovou povrchovou úpravu. Jako kontrast zde slouží kámen. Ačkoliv je plocha domu menší, nabízí vše, co je k životu potřeba. Prostory v domě byly využity na maximum, díky čemuž dům může nabídnout zázemí až pro čtyři osoby. Dům je i velmi flexibilní, takže se počítá s možnými úpravami v budoucnu.

Obývací pokoj je schodištěm spojen přímo s ložnicí, jež je oddělena pomocí vestavěných skříní. V přízemí se nachází i samostatný byt určený k pronájmu či využití jako další ložnice.

Dům je ukázkou toho, jak vypadá, když se spojí tradiční architektura s moderními stavebními materiály. Ačkoliv je dům v čistých liniích, s velkými prosklenými plochami a přiznaným betonem v interiéru, jde stále o velmi příjemné bydlení.

Zdroj: www.skupajarhitekti.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock