Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Vysoce komfortní srub posazený v horách je příkladnou ukázkou kreativní řemeslné práce. Vyřezávanými detaily na první pohled zaujme každého návštěvníka. Vedle tradičních prvků přitom v sobě snoubí i ty moderní. V tomto originálním srubu je velký důraz kladen také na opravdový nadstandard, prostor a styl.

S láskou ke dřevu

Jak už to tak bývá, hlavní roli ve srubu hraje dřevo. Se svou světlou texturou dominuje celému interiéru, tou tmavou zvenku příjemně ladí s okolní přírodou. Má patřičnou přirozenost i lesk. Ve své kráse je tak největší ozdobou tohoto nadstandardního bydlení. Stačí se podívat na rozmanité vyřezávané detaily nebo na vybavení z nahrubo opracovaného dřeva. To dostává šanci především u zrcadlových rámů, věšáků a lamp. Typickou severskou atmosféru ve srubu napomáhají vykouzlit také polštářky a hřejivé textilie. Na stěnách pak nemůže chybět paroží.

Komfort na prvním místě

Srub v horách nabízí doslova nadstandardní komfort. Vešlo se do něj hned šest ložnic a pět koupelen. Úchvatné výhledy do okolí umocňují atmosféru každé místnosti, čímž vzniká naprosto neodolatelný prostor pro život. Srdcem domova je přitom velkoryse pojatý obývací pokoj, jídelna a kuchyně. Prohřívá je dřevo hořící v moderně pojatém krbu, hřejivému domovu tak k dokonalosti nechybí vůbec nic.

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Osobitý interiér srubu

Není to jenom dřevo a jeho ornamentální výraz, co činí tento srub tak unikátním. Osobitost mu totiž dodávají i doplňky historického stylu, které jako by sem přivála dávná minulost. Stačí si povšimnout neobvyklého konferenčního stolku nebo nástěnných dekorací v obývacím pokoji. Předně starodávné truhly a koberce dodávají celému interiéru tolik lákavý dotek exotiky. Starými časy však voní i zajímavě řešená sedací souprava, v interiéru tak oblíbené kožešiny, lustry z paroží, pozoruhodně řešené dveře, kamenné zdi i dřevěné stropní trámy. Dobový půvab skrývá také elegantní schodiště. Perlou celého srubu jsou především vysoké postele s nebesy, které opět vzdávají hold řezbářskému umění. Vysoce elegantní jsou i umyvadla na štíhlé noze nebo ta volně stojící. Chybět zde nemůže ani volně stojící vana jakoby ze zámku.

V souladu s přírodou

Luxusní interiér srubu dýchá příjemně hřejivou atmosférou, exteriér přitom ladně zapadá do přírody. Může za to dřevěná fasáda, zelená střecha, ale především jistá přirozenost a neokázalost celého obydlí. Severská krajina si tak právem hýčká bydlení, které s přehledem splní sny i těch nejnáročnějších z nás.

Zdroj: www.nordvikbolig.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Praha

Rodinný dům s velkou terasou v Plzni

Obývací pokoj v Hřibojedech

Ložnice pro ASKO

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Malý dřevěný dům vsazený do zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock