Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Vysoce komfortní srub posazený v horách je příkladnou ukázkou kreativní řemeslné práce. Vyřezávanými detaily na první pohled zaujme každého návštěvníka. Vedle tradičních prvků přitom v sobě snoubí i ty moderní. V tomto originálním srubu je velký důraz kladen také na opravdový nadstandard, prostor a styl.

S láskou ke dřevu

Jak už to tak bývá, hlavní roli ve srubu hraje dřevo. Se svou světlou texturou dominuje celému interiéru, tou tmavou zvenku příjemně ladí s okolní přírodou. Má patřičnou přirozenost i lesk. Ve své kráse je tak největší ozdobou tohoto nadstandardního bydlení. Stačí se podívat na rozmanité vyřezávané detaily nebo na vybavení z nahrubo opracovaného dřeva. To dostává šanci především u zrcadlových rámů, věšáků a lamp. Typickou severskou atmosféru ve srubu napomáhají vykouzlit také polštářky a hřejivé textilie. Na stěnách pak nemůže chybět paroží.

Komfort na prvním místě

Srub v horách nabízí doslova nadstandardní komfort. Vešlo se do něj hned šest ložnic a pět koupelen. Úchvatné výhledy do okolí umocňují atmosféru každé místnosti, čímž vzniká naprosto neodolatelný prostor pro život. Srdcem domova je přitom velkoryse pojatý obývací pokoj, jídelna a kuchyně. Prohřívá je dřevo hořící v moderně pojatém krbu, hřejivému domovu tak k dokonalosti nechybí vůbec nic.

Norský srub s důrazem na řezbářskou práci

Osobitý interiér srubu

Není to jenom dřevo a jeho ornamentální výraz, co činí tento srub tak unikátním. Osobitost mu totiž dodávají i doplňky historického stylu, které jako by sem přivála dávná minulost. Stačí si povšimnout neobvyklého konferenčního stolku nebo nástěnných dekorací v obývacím pokoji. Předně starodávné truhly a koberce dodávají celému interiéru tolik lákavý dotek exotiky. Starými časy však voní i zajímavě řešená sedací souprava, v interiéru tak oblíbené kožešiny, lustry z paroží, pozoruhodně řešené dveře, kamenné zdi i dřevěné stropní trámy. Dobový půvab skrývá také elegantní schodiště. Perlou celého srubu jsou především vysoké postele s nebesy, které opět vzdávají hold řezbářskému umění. Vysoce elegantní jsou i umyvadla na štíhlé noze nebo ta volně stojící. Chybět zde nemůže ani volně stojící vana jakoby ze zámku.

V souladu s přírodou

Luxusní interiér srubu dýchá příjemně hřejivou atmosférou, exteriér přitom ladně zapadá do přírody. Může za to dřevěná fasáda, zelená střecha, ale především jistá přirozenost a neokázalost celého obydlí. Severská krajina si tak právem hýčká bydlení, které s přehledem splní sny i těch nejnáročnějších z nás.

Zdroj: www.nordvikbolig.no

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock