Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní chata v horách

Moderní chata v horách

V minulosti lidé vždy stavěli své domy z toho co bylo zrovna po ruce. Z kamení, ze dřeva, z rákosí, kůže a mnoha dalších materiálů. Přestože už dnes existuje nespočet nových materiálů, ty přírodní mají své nesporné výhody a lidé se k nim opět čím dál častěji vrací. Hory jsou místem typickým pro stavby ze dřeva a my si jednu takovou dřevostavbu dnes ukážeme.

Moderní dřevostavba

Interiéry horských staveb jsou obvykle plné dřeva, rustikálního nábytku a starožitných předmětů. A není divu. Na horách býval vždy dostatek dřeva pro stavbu a dnes je tomu zrovna tak. Interiér, o kterém je dnes řeč je sice postaven ze dřeva, není však typickou dřevěnkou. Má mnoho nových vychytávek a je plný neobvyklých řešení a zajímavých prvků.

Interiér domu má uvnitř vysoké stropy a díky otevřenému prostoru působí vzdušně. Přiznané střešní trámy jsou natřeny na bílo a příjemně doplňují dřevěné obklady na stěnách. Centrální místností je velký obývací pokoj se dvěma pohovkami a kuchyň s jídelnou.

Prostor osvětlují velká kruhová stropní světla

Jednotlivé funkční zóny rozděluje mezistěna s krbem uprostřed místnosti. V kontrastu se surovou betonovou stěrkou je dřevo použité na obkladu krbu a jednoduchý nábytek stojící na subtilních nohách. Celý prostor osvětlují velká kruhová stropní světla v kuchyni i obývacím pokoji.

 Překrásný výhled do okolí je z oken u jídelního stolu. Strávníci si tak mohou vychutnat jídlo v teple domova a užívat si zároveň pohledu na přírodu. Díky velkému množství oken, které jsou vetknuty i v průčelí domu těsně pod střechou, je v interiéru dostatek denního světla.

Nejen ze společenských prostor, ale také z ložnic je možné pozorovat malebné okolí domu. Na ložnici navazuje koupelna a je zde k dispozici vana i sprcha. Třešničkou na závěr je pak soukromé wellness s vířivkou a saunou. No nepřáli byste si také takové místo k odpočinku? 

Zdroj: firefly-collection.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock