Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jednoduchá dřevostavba respektující historii regionu

Jednoduchá dřevostavba respektující historii regionu

O tom, že se dají s grácií spojit náročné požadavky na komfortní bydlení s respektem k historii regionu, svědčí působivá dřevostavba v jedné z malebných rakouských obcí. Ač může na první pohled vypadat jednoduše, je pro řadu snílků o tom pravém bydlení, splněným snem.

Dřevostavba s citem k okolí

Dřevostavba, která vyrostla na kouzelném místě podle návrhu architekta Martina Mackowitze ze studia Ma_ma, dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Základním poznávacím prvkem tohoto příjemně vyhlížejícího domu je jeho jednoduchý tvar se sedlovou střechou, dřevěná konstrukce a masivní základna s vápennou omítkou. Jelikož dřevostavba jakoby vrůstá do svahu, její nejnižší podlaží vlastně funguje jako pevný sokl umístěný pod dřevěnou stavbou. Nejen díky tomu dům příjemně navazuje na své okolí. Svým exteriérem navíc plně respektuje historii zdejšího regionu, když zlehka kopíruje charakter ostatních hospodářských staveb, které v bezprostřední blízkosti převažují.

Světlý a prostorný interiér dřevostavby

Interiér dřevostavby si libuje v minimalistickém stylu, otevřeném prostoru a dostatku velkých prosklených ploch. Díky tomu se jedná o příjemně vzdušné a světlé bydlení, ve kterém naplno vynikne krása jednotlivého vybavení, ale i působivých výhledů do okolní přírody. Zajímavostí také je, že střechu domu s měděnou krytinou pokrývají solární panely. Denní světlo přitom do interiéru propouští výřezy na fasádě, které lze připodobnit k zjednodušeným ornamentům.

Jednoduchá dřevostavba respektující historii regionu

Moderní dřevostavba s chytrou dispozicí

Po výstupu po dřevěných schodech se rázem otevírá hlavní denní zóna, která zaujímá první nadzemní podlaží. Zajímavě řešené jídelně propojené s kuchyní dominuje nepostradatelný krb. S šálkem horkého čaje je pak možné právě odtud vstoupit na terasu a kochat se úchvatnými výhledy. Čas se však dá trávit také v obývacím pokoji s televizí, který se nachází v témže patře. V tom nemůže chybět ani ložnice a koupelna. Vše je přitom zařízeno v minimalistickém stylu s důrazem na přírodní materiály. Další schody pak vedou do podkroví, jehož prostor může sloužit jak k odpočinku, tak k práci či studiu. Naproti tomu nejnižší podlaží, které jak již bylo řečeno, jakoby vrůstá do svahu, ukrývá mimo jiné dva dětské pokoje a technické zázemí.

Zajímavá řešení v interiéru

Tahle dřevostavba myslí jak na estetickou stránku, tak na tu praktickou. A tak je například o prosvětlení některých místností postaráno použitím průsvitných sklobetonových tvárnic. Západní část fasády zase pokrývají dřevěné lišty, které nechávají pronikat světlo do interiéru, přičemž však chrání před ostrým slunečním zářením. V neposlední řadě pak zaujme i pozoruhodná symbióza tradičních a moderních prvků v interiéru. Všechny spolu totiž příjemně ladí. Stačí si povšimnout půvabné pece v kuchyni či historického portrétu nad vanou. Celé bydlení však rozsvěcují i další prvky, ke kterým patří například půbavná vzorovaná dlažba v koupelně.

S úctou k historii regionu i k okolní přírodě tak v malebné rakouské obci vyrostla jednoduchá, ale krásná dřevostavba, která ctí staré dobré časy, přičemž plně vyhovuje požadavkům moderní doby.

Zdroj: www.ma-ma.io

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock