Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Krásný a stylový dům v horách

Krásný a stylový dům v horách

Toužili jste také vždy po bydlení v horách, s nádherným výhledem a přírodou okolo? Jestli ano, tento projekt by se vám mohl líbit. Pojďme se společně podívat na bydlení, které nemá obdoby.

Tento projekt je unikátní nejen svým umístěním, ale také architekturou. Nazývá se ,,La Grange" a nachází se v nádherné oblasti Charlevoix v americkém Michiganu. Jeho architektura zdůrazňuje drsné kouzlo místa, zatímco z oken je romantický výhled do okolní krajiny plné lesů a v dálce se leskne vodní hladina. Dům se nachází na vrcholku hřebene a je obklopen sousedním lesem. Svou mohutností dominuje místu a do výšky sahá ve dvou patrech.

Křehká krása cedru

Architektura domu byla inspirována místními klasickými stodolami a byla transformována do nové koncepce. Dům je po bocích a přes střechu zahalen do tmavě šedého kovového hávu. Zbytek je obložen masivním cedrovým dřevem. Zajímavým prvkem jsou pomyslné geometrické řezy v budově vytvářející prostor pro terasu a hlavní vstup do domu. Jako by byla na tomto místě odňata kovová slupka a odhalovala křehkou krásu dřeva skrývajícího se uvnitř.

V suterénu, který dýchá dřevem, najdeme hernu pro děti a velkou dětskou ložnici. V přízemí se dostaneme do velké předsíně. Obyvatelé zde mají veškeré pohodlí a užít si mohou koupele s překrásným výhledem. Už jen skočit do termální vířivky a pocit je více než jen snem či představou. Dále si zde můžeme vychutnat prostor dalších 4 obrovských ložnic. Do dalšího patra vede hlavní ocelové schodiště, které vytváří jakousi páteř celého domu.

Když přecházíme ze suterénu do dalšího patra, vstupujeme do obytných prostor s výhledem na les a okolí. Postupně objevujeme zarámované pohledy na kmeny, větve a listí, protože naše oči jsou hned od prvního okamžiku ztraceny v horách v dálce. Horní patro se otevírá do velkého prostoru s kuchyní, jídelnou, obývacím prostorem a privátními pokoji.

Zrcadlové efekty

Každá ložnice má svou koupelnu, netradičně řešenou. Koupelna je zde otevřená do prostoru ložnice a je schovaná pouze za zástěnou. Zrcadlo nad umyvadlem sahá až ke stropu a je osvětleno LED pásky. Bílá kombinace stěn i kachliček kontrastuje s hřejivým cedrem na stropě a zástěnách.

Zrcadlové efekty betonové podlahy zdůrazňují volnost prostoru a odráží bohaté přirozené světlo na cedrové stěny a strop. Pod impozantním katedrálním stropem je v centru podkroví umístěn krb a spojují se zde všechny prováděné aktivity, vaření, stravování i relaxace. Prostředí zde vtáhne člověka do pohodlí starých dřevěných domů obložených surovým masivem. Při západu klouže slunce dovnitř pokojů a vytváří tak teplou a hřejivou atmosféru.

No posuďte sami, nepřáli byste si zde také bydlet? 

Zdroj: architecture-mu.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock