Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Úzká dřevostavba s krbem

Úzká dřevostavba s krbem

Moderní dům Gut Feeling je zasazený do bavorské vesnice Oberaudorf. Svým obyvatelům nabízí komfort a překrásné výhledy na úpatí Alp. Jeho interiér je plný dřeva a příjemných zákoutí.

Dům vděčí za svou podobu architektce Christine Arnhard, která jej příjemně vsadila do přírody. V blízkosti domu vede cesta pro pěší, která však neubírá nic z dostatečného pocitu soukromí. K tomu přispívají i vzrostlé stromy zjemňující poněkud přísný vzhled moderního bydlení s tmavě šedou fasádou.

Na návštěvě v interiéru

Úzká dřevěná konstrukce domu je rozdělena do tří úrovní. První představuje kuchyň, jídelnu a obývací pokoj, druhá ložnici a koupelnu. V třetí, tedy v mezipatře, se nachází místo k odpočinku a volně stojící vana. Právě tato galerie působí díky svému uspořádání a zvoleným materiálům velice zajímavým dojmem. Pod ní vzniklo příjemné místo u krbu s knihovnou poblíž schodiště. Společenská část je moderní a otevřená. Ve všech místnostech o sobě dává vědět striktně minimalistický styl. Design je plný soukromých i otevřených prostorů a kontrast mezi nimi je velmi zřetelný. Tmavě šedou barvu prohřívají světlé tóny dřeva, čímž vzniká zajímavá vizuální a materiálová kombinace. Co se týče ozdob v interiéru, k těm patří především designové lustry.

Dřevostavba propojená s přírodou

Interiér domu splývá s exteriérem díky velkým oknům a také proskleným dveřím, které se otevírají na velkou terasu. V případě pěkného počasí je tedy možné rozšířit obytný prostor směrem do zahrady. Nadsazená terasa přitom působí, jako by se vznášela nad zemí. Obyvatelům tak nabízí příjemné místo k odpočinku a načerpání energie.

Úzká dřevostavba v bavorské vesnici Oberaudorf je oděna do šedého pláště, který uvnitř rozjasňují pastelové a zlaté akcenty. Její interiér však nejvíce projasňují výhledy do okolí plného svěží zeleně.

Zdroj: gutfeeling.me

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock