Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kamenný koberec při renovaci starých ploch a kolem bazénu

Kamenný koberec při renovaci starých ploch a kolem bazénu

Teplé dny jsou tu za chvíli, tak je nejvyšší čas přemýšlet nad proměnou ploch na vaší zahradě či terase. Pro renovaci starých ploch a pokládku kolem bazénu tak můžete využít třeba skvělých vlastností kamenného koberce z přírodních oblázků. Jedná se totiž o velmi praktickou, ale také estetickou litou dlažbu.

Ideální plochy pro kamenný koberec

Kamenný koberec dokáže s přehledem nahradit nevzhledný popraskaný beton, zastaralou dlažbu s rozdrobenými spárami či zaplevelenou zámkovou dlažbu. Výborně se hodí nejen na terasy, zahradní cesty a plochu kolem bazénu, ale také na schody. Všude tam může vystřídat zašlou dlažbu a dodat tak prostoru novou a přitažlivější tvář. Praktická litá dlažba, kterou kamenný koberec představuje, je ideálním povrchem především pro velmi namáhavé plochy. Díky svému neklouzavému povrchu tak zajistí bezpečnost především okolo bazénu, kde také pomocí správně vyřešeného odtoku vody zabrání vytváření kaluží.

Výhody kamenného koberce

Kamenný koberec má celou řadu pozitivních vlastností, přesto se u nás do zahrad kolem domů dostává jen pozvolna. Může za to především nízká informovat o jeho kvalitách, kterou se teď pokusíme alespoň trochu napravit. Jednou z hlavních výhod opravdu kvalitního kamenného koberce je, že se dá aplikovat na nejrůznější typy venkovních ploch. Skládá se z přírodních oblázků a pojiva, které je několikanásobně pevnější než beton. Z tohoto důvodu se kamenný koberec nejlépe hodí na extrémně zatížené povrchy. Vedle toho, že je vysoce odolný, pevný a trvanlivý, je také zdravotně nezávadný.

Kamenný koberec při renovaci starých ploch a kolem bazénu

Mezi další výhody kamenného koberce patří absence spár, díky čemuž nedochází k nežádoucímu prorůstání plevele. Tento typ lité dlažby je rovněž mrazuvzdorný, vodopropustný a v neposlední řadě také samopenetrační. Ve většině případů se tedy povrch nemusí nejprve penetrovat. Kamenný koberec ani neklouže a výbornými protiskluzovými vlastnostmi poteší i v zimním období. Svému majiteli přitom vychází vstříc rovněž v případě nenáročné údržby. Velkou výhodou kamenného koberce je i variabilita jeho tloušťky, která se pohybuje od 1 cm do 6 cm. Na rozdíl od dlažby jej není třeba nivelovat do finální podoby, jelikož dokáže bez problémů vyplnit i nerovné povrchy. Překážkou přitom nejsou ani svislé plochy, na nichž lze kamenný koberec aplikovat i bez nutnosti realizace bednění.

Přečtěte si také

Totální rekonstrukce garsonky

V novém díle pořadu „Jak se staví sen“ dojde na kompletní rekonstrukci malé garsonky. Původní stav zdiva si vyžádal dokonce větší stavební úpravy, než se původně předpokládalo, protože při úpravách…

Aplikace lité dlažby odborníky i laiky

Mezi další pozitivní vlastnosti tohoto typu lité dlažby patří její snadná a vcelku rychlá pokládka, kterou může zvládnout i manuálně zručný laik. O pomoc lze však samozřejmě požádat odborníky. Náklady na realizaci se tím sice prodraží, kvalitní výsledek však bude zaručen. Laik se totiž v případě vlastnoruční aplikace kamenného koberce může setkat s celou řadou komplikací od absence vhodných nástrojů až po špatné vlastnosti jednotlivých povrchů. Navíc by se musel také potýkat se složitým vážením a odměřováním pojiva. Naštěstí však existují i společnosti zaměřené na prodej kamenného koberce, které tento problém za své zákazníky vyřeší. A ti tak v jednom balení dostanou dvě složky doplňkové chemie, připravené a navážené v přesném poměru.

Kamenný koberec při renovaci starých ploch a kolem bazénu

Postup pokládky kamenného koberce

Ideální dobou pro pokládku kamenného koberce jsou suché a teplé dny s teplotou, která neklesá pod 10°C. Důsledkem nižší teploty by totiž mohlo dojít ke zhoršení kvality lité podlahy. To samé platí pro noční teploty, za kterých bude povrch koberce zrát. Ty by neměly klesnout pod 5°C. Dobře promíchaná směs kamenného koberce se aplikuje na povrch, který je suchý, zdrsněný a bez mechanických nečistot.

Nově vznikající povrch je třeba pomocí přiměřeného tlaku utahovat hladítkem. V průběhu aplikace se tloušťka vrstvy koberce průběžně kontroluje měřidlem. Jakmile je povrch stejnoměrný a vizuálně vyhovující, nechá se zaschnout po dobu 24 hodin, po které je pochozí. K plnému zatížení nově položeného kamenného koberce může dojít až po uplynutí jednoho týdne.

Štítky: rekonstrukce

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock