PROČ SYKORA? PROTOŽE KUCHYNĚ JE CELÝ ŽIVOT. 

Pokud platí, že váš dům je váš hrad, pak vaše kuchyně je vaše korunovační místnost. Proto je důležité…

O realizaci

PROČ SYKORA? PROTOŽE KUCHYNĚ JE CELÝ ŽIVOT. 

Pokud platí, že váš dům je váš hrad, pak vaše kuchyně je vaše korunovační místnost. Proto je důležité nedělat kompromisy. Kuchyně není jen prostor napěchovaný příbory, potravinami a spotřebiči, ale především vašimi nejoblíbenějšími vůněmi a momenty, které i všední rutinu mění v pěnu dní. Majitelé téhle sestavy přesně věděli, co mají rádi a co od kuchyně očekávají. Přestože už měli hotový návrh od konkurence, nakonec se rozhodli pro Sykoru. Dotáhnout v nejdůležitější části domu vše k dokonalosti, se totiž mnohonásobně vyplatí. Od rána do večera, od snídaně za rozbřesku až po noční výlet pro dezert. Tady jste doma víc než kde jinde.

KRÁSA OD PODLAHY. PRAKTIČNOST AŽ PO STROP.

Rodina majitelů si přála využít kuchyňský prostor na maximum. Designérka ze studia Sykora proto zvolila hierarchické řešení vysokých skříní se schůdky. Je tak vyplněn kompletní rozměr všech stran od shora dolů a zároveň je každý kout komfortně přístupný. Nic tu není nedosažitelné. Skříňky lemují hrany stropu a vytvářejí dojem jedinečného organizéru. Mezi boxy za zavřenými dvířky se nápaditě střídají otevřené poličky, což kuchyni přidává na dynamice i svůdnosti. Připadáte si zde tak trochu jako v galerii moderní praktičnosti, kde krása rozhodně není samoúčelná. 

I ČERNOBÍLÁ SESTAVA MŮŽE HRÁT BARVAMI.

Sestavě kromě kompaktního vizuálu dominuje také rozšafná hra s barvami, na bílou elegantně navazuje černá a do všeho promlouvá dřevitá textura. Materiálovou řečí jde o kombinaci Evermatt Magnolie s Evermattem Terrabrow na dvířkách, doplněnou laminem z Dubu Kamenného. Pracovní deska je pak z  technického kamene Nobl Troya. Promyšlené, účelné, strhující.

DENNÍ SVĚTLO PRO SVĚTLÉ STRÁNKY DNE.

Spousta úložného prostoru i množství místa pro vaření - tohle zadání do puntíku plní i volba ostrůvku. Právě na něm je uložena plynová varná deska s vestavným odsavačem, zatímco mycí zónu s dřezem Blanco a myčkou Bosch designérka umístila pod dlouhé horizontální okno. Do kuchyně jím proudí denní světlo a prosklená plocha se sama o sobě stala dalším významným designovým prvkem. Okno je navíc díky použití zvýšeného soklu spodního skříní v perfektní rovině s pracovní deskou. Tady se hledělo na každý milimetr perfekce. 

RECEPT NA NEVŠEDNOST. 

Jako okno k magickým kulinářským zážitkům pak působí trouba AEG situovaná do centra boční stěny. Zleva ji asistuje potravinová skříň se zásuvkami, vpravo od trouby se nachází lednice. Ještě o kousek dál do strany pak najdete (nebo spíš ne :) tajnou místnost sloužící jako spíž na potraviny. Je přístupná přesně tehdy, kdy chcete, jinak se schovává v rohu a čeká na svou příležitost. Právě malá tajemství okoření každý interiér. 

Tato sestava byla šancí ukázat, že ani totální využití prostoru nic neubírá na vzdušnosti a že komfort, praktičnost a působivost mohou fungovat v harmonii.  Kde jinde než v naší kuchyni by se měl odrážet náš vysněný život?

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace