NOVÝ ZAČÁTEK. PRO DLOUHOTRVAJÍCÍ RADOST ZE ŽIVOTA. 

18 let. Přesně tolik času uběhlo, než se majitelé rozhodli pro radikální rekonstrukci celého domu. Od…

O realizaci

NOVÝ ZAČÁTEK. PRO DLOUHOTRVAJÍCÍ RADOST ZE ŽIVOTA. 

18 let. Přesně tolik času uběhlo, než se majitelé rozhodli pro radikální rekonstrukci celého domu. Od té chvíle už to šlo ráz na ráz. Vyjasnili se představy, zvolilo odpovídající řešení, vybrali správné materiály i technologie, a voilá - krásné nové bydlení bylo na světě. Stejná adresa, stejný dům, ale úplně jiný, okouzlující svět.  Se spoustou nápadů i příležitostí. 

KRÁSA I PRAKTIČNOST NA JEDNÉ LODI. 

Atypický, mnohoúhelníkový prostor kuchyně připomíná kapitánský můstek na lodi, která zrovna míří za dalším vzrušujícím dobrodružstvím. Půdorysu odpovídá i nestandardní pracovní ostrůvek s přírodní žulovou deskou Nero Assoluto v saténové povrchové úpravě. Nepravidelný tvar ostrůvku perfektně zapadá do harmonie místnosti a poskytuje skvělý přístup ze všech stran. V levoboku má zabudovanou dvouzónovou vinotéku Avintage, v čelní části na něj pak navazuje dlouhý jídelní stůl pro šest osob a tři svícny. Počet obojího je možné měnit : )

KUCHYNĚ, KTERÉ SE BUDETE CHTÍT DOTÝKAT. ZNOVU A ZNOVU.

Výrazným prvkem sestavy je také kuchyňská linka. Tvoří ji uskupení vysokých skříní a podélných šuplíků, v nichž záměrně zcela chybí otevřené police. První dojem je skvělý. A každý další jakbysmet. Skříně jsou vyvedeny v tlumených zemitých tónech a osazeny dvířky z řady Exclusive s bezúchytkovým systémem a s dotykovým otevíráním Tip-On. Lakování evermat medium grey kombinované s dýhou dubem kouřovým navozuje jemně vibrující atmosféru, do které elegantně vstupují velkým oknem paprsky světla. Každý den je tu začátkem nového slibného příběhu.

BUDOUCNOST SI ZASLOUŽÍ PŘÍPITEK

Celistvý masiv skříní vkusně doplňuje sekce s moderními spotřebiči Miele, konvektomatem ze série M-Touch s ohřevnou zásuvkou a dvě vestavné chladničky Liebherr.  Nad pracovní deskou s varnou zónou je nainstalovaná zkosená digestoř. Díky systému Connectivity automaticky spustí odsávání, kdykoli se zapne indukční deska.  Vedle se nachází vysoká prosklená vitrína s nerezovým rámem.  Za kouřovým sklem rafinovaně odhaluje skleničky na víno nejrůznějších typů a druhů -   stojící na dýhovaných poličkách prosvětlených led pásky a trpělivě čekající na svou chvíli. 

SYKORA. VŽDY O NÁPAD NAVÍC

Sestava obsahuje mnoho dalších, na první pohled neviditelných prvků, které zpříjemňují jak vaření samotné, tak celkové užívání. Odpadkový koš má elektrické otevírání; zásuvky v boxech disponují vnitřními organizéry a rozdělovači; praktický je i výsuvný rohový systém lemans, který dokonale pokrývá jinak slepá místa.

Kromě kuchyně jsme se majitelům postarali také o vestavnou šatnu v podkroví. I zde došlo na velmi elegantní a zároveň neokázalé řešení. Propojením korpusu Vintage Bronz s bronzovým sklem vznikla doslova vitrína půvabu a užitku. 

Téměř čtvrtstoletí trvalo, než se majitelé rozhodli pro rekonstrukci. Až uplyne dalších 18 let,  věříme, že tahle sestava bude pořád stejně moderní a svěží jako dnes. Že i po letech bude díky své promyšlené koncepci a prvotřídním, nadčasovým materiálům stále jako nová.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace