KDYŽ ŠEDIVÁ ROZJASNÍ NEJEN VÁŠ DEN 

Barvy jsou kouzelným elixírem, který dokáže v mžiku proměnit naši náladu nebo přepnout atmosféru místa. Všichni známe…

O realizaci

KDYŽ ŠEDIVÁ ROZJASNÍ NEJEN VÁŠ DEN 

Barvy jsou kouzelným elixírem, který dokáže v mžiku proměnit naši náladu nebo přepnout atmosféru místa. Všichni známe smyslnou magii červené nebo nekonečný půvab modré. Ale všimli jste si někdy, jak na vás působí šedá? Jeden z nejvíce uklidňujících tónů na spektru, ve které se potkává den s nocí a který umí z těkavého dne udělat příjemné útočiště, odkud se vám nebude chtít zpátky? 

V aktuální realizaci jsme právě šedou - respektive její luxusní variantu Dusty Grey v lakovaném provedení - upřednostnili a spojili s její pomocí každé zákoutí rozlehlého rodinného domu. V libovolné chvíli vám pomůže se soustředit na to podstatné, tedy na vás a na radost z toho, že jste doma. 

MATERIÁL A BARVY V PERFEKTNÍ SYMFONII

Hezky a prakticky stavěný rodinný dům jsme do elegantní šedé oblékli od hlavy až k patě, čili v našem případě od kuchyně po vstupní halu. Dokonale ladí s neutrální bílou, kterou si majitelé přáli na stěnách. Okouzlující, ale zároveň nijak okázalý dojem jsme navíc podtrhli jednotícím prvkem v podobě dubu kamenného v laminu, který se rytmicky objevuje v různých místnostech i užitích a koresponduje s odstínem plovoucích podlah. 

KUCHYNĚ JAKO MÍSTO PRO VRCHOVATOU PORCI ŽIVOTA

Kuchyň propojená s obývacím pokojem slouží jako portál pro obyvatele domu, kde se potkávají, komunikují spolu, relaxují a samozřejmě i vaří a užívají si všech dobrot, které život nabízí. Kuchyňská sestava tak přirozeně směřuje do otevřeného prostoru obýváku a stává se jeho nedílnou součástí. Už při přípravě jídla jsou si tu lidé stále blízko a na očích. Varnou a pracovní část jsme umístili na rozlehlý ostrůvek a do páru k němu rovnoběžně instalovali korpus vysokých skříní v designu Pure. Zleva dopředu v pohledové i ergonomické linie se tu nachází lednice, mycí zóna a spotřebičový sloup se špičkovým kávovarem. Do solitéru jsme pak zabudovali vinotéku, aby byla hezky po ruce, když se usedne k jídelnímu stolu v čele sestavy. 

TREFA DO ČERNÉHO

Dominantní šedou barvu opakujeme nejen na kuchyňských skříňkách, lakovaných v Evermattu, ale také na skříňkách pod televizí nebo na sedačce. Do svébytného a klidné vizuálního obrazu jsme pro kontrast přidali rovněž několik černých prvků - objevují se na dřezu, baterii, podnoži jídelního stolu či židlí; černou najdete také na krbu, originálním osvětlení nebo na kovové knihovně, která je vyrobena, jak jinak, na míru. 

KRÁSA VSTOUPIT

Do parády jsme si vzali i zbývající prostory domu. Do vstupní haly jsme nabídli vestavěné skříně na oblečení i obuv a doplnili je nízkým botníkem s věšáky. Nechybí zrcadlo na protější stěně - prostor se tak opticky znásobil a prosvětlil. Velmi užitečné řešení, které oceníte každý den. Šedou jsme tady ozvláštnili bílým dekorem Alpine White lesk. 

SYKORA: CHYTRÉ NÁPADY V ÚŽASNÉM DESIGNU

Totožnou barevnou kombinaci jsme uplatnili i v komoře, kterou jsme vestavbou vhodného nábytku povýšili na prádelnu. Spousta chytrých nápadů, které v sobě mixují neotřelý vzhled i funkční inovace, se v domě projevuje na mnoha dalších místech. Jako například v pracovně, kterou jde jednoduše během pár minut změnit na pokoj pro hosty. Obsahuje totiž vyklápěcí postel, stejně jako řadu úložného prostoru na peřiny, svršky i dokumenty. Specialitou je pak akustická zástěna. 

Od kuchyně, přes hlavní ložnici s šatním koutem nebo toalety a koupelnu v patře, až po vstupní prostory - díky použití šedé barvy působí celý dům přívětivě, útulně a jako místo, kde se cítíte přesně tak, jak by to mělo být: v bezpečí, klidu a obklopeni pozitivní energií. Doplňte své nejbližší a máte bydlení, nad které není.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace