Nejlepší design má vždy pevné základy 

Žula. Pevná, krásná, trvalá. Málokterý materiál v sobě tak výrazně a zároveň přirozeně spojuje kouzlo podmanivého…

O realizaci

Nejlepší design má vždy pevné základy 

Žula. Pevná, krásná, trvalá. Málokterý materiál v sobě tak výrazně a zároveň přirozeně spojuje kouzlo podmanivého vzhledu a neporazitelné odolnosti. Žula je mocná a moc žuly znamená moc užitku. Koneckonců, tato sestava je toho důkazem. Kam se podíváte, tam vás okouzlí. 

Bezvadná na pohled, bez vady na provoz

Mladý manželský pár si vysnil byt, ve kterém bude funkce ve vrcholné formě. Chtěli kuchyni a posléze i další nábytek, kterýžto bude nejen bezvadně vypadat, ale který bez vady vydrží i dlouhé každodenní užívání. Panovala jasná shoda: u zařizování interiéru rodinného hnízda nikdy nejde o investici na krátkou trať. Právě naopak. Rozhodnutí, která se udělají na začátku, ovlivní podobu bydlení a tím i životní spokojenost majitelů na roky dopředu. 

Z webu Sykora přímo do nadšeného života 

Vše začalo rešerší trhu a inspirací sbíranou leckde. Jedním ze zdrojů byly i webové stránky Sykora, kde manželé konečně objevili zhmotněné to, co se jim dosud tvarovalo jen v představách. Voilá, vzhůru do kuchyňského studia Sykora na konkrétní prohlídku a zkoumání detailů. Když viděli linku s žulovou deskou naživo a vyzkoušeli si ji i na omak, bylo rozhodnuto. Tahle kuchyně bude jejich kuchyně. 

Black matt: vytmaví to i nejnáročnějším požadavkům

Začalo se ladit a přizpůsobovat na míru. Speciální prostor se zkosenými stěnami, místnost kombinovaná s obývací halou, tmavá barva jako colorizace vybočující ze standardu, dvouúrovňová sestava kopírující boční zeď. Finální volba padla na provedení TOP s vodorovnými liniemi vyrýsovanými z pracovní žulové desky Nero Zimbabwe v černém matu a se štípanou hranou. Jde o přímočarou definici moderního, charismatického designu, který nenechá žádný prostor bezdušně prázdný - místo toho všechny kouty zaplaví silnou přítomností a vybarví až mystickou vizualitou. 

Budoucnost ještě nikdy nevypadala lépe

Zvolenou žulovou desku kameníci před instalací impregnovali a její vlastnosti i pohledovou charakteristiku vylepšili povrchovou úpravou Patinato. Výsledek? Odolá mechanickému poškození, vysokým teplotám i agresivním látkám, nikdo ovšem neodolá jejímu šarmu. Ze stejné žuly jsou také obklady nad deskou, což zpevňuje celkovou stylistiku sestavy a prostor harmonizuje.  Černou pracovní desku a tmavé skříně lakované v Xtreme Black Mattu hravě doplňují horizontální středové skříňky z dubu přírodního a se spodním LED podsvícením, ze stejného materiálu jsou rovněž boky vysokých skříní či pracovního ostrůvku.

Technologie, které pracují pro vás…i za vás 

Do korpusu sestavy a filozofie řešení efektně i efektivně zapadají špičkové spotřebiče Siemens Studio Line s technologií Home Connect, které spolu dokáží komunikovat a přes telefon nebo hlasového asistenta plnit požadované příkazy. Myčka se automaticky zapne ve správnou chvíli, aby nádobí bylo čisté přesně při příchodu domů, zatímco trouba se sama nastaví pro recept, který si majitelé vybrali k večeři a poslali ho do spotřebiče přes mobil cestou z práce.

Kuchyně Sykora: řešení bez hranic

V sestavě dotažené do detailu nechybí ani spousta výjimečného úložného místa. Skryté zásuvky, výsuvné šuplíky nebo kaskádovitou potravinovou skříň tu doplňuje i  prosklená vitrína na láhve s podsvícením - už tak živoucí kuchyně se tím rozzáří ještě o úroveň výš. Výsledné řešení bylo pro majitele natolik uspokojující, že si u Sykory nechali následně udělat i skříně do ložnice nebo chodeb. 

Když jde o bydlení, nikdy neslevujte ze svých představ. Každá chyba, ústupek nebo kompromis se vám totiž nasčítají. A samozřejmě to platí i opačně. Pokud se rozhodnete správně, vše se vám mnohonásobně vrátí a po mnoho let budete žít, pracovat, vařit a užívat si v kuchyni, se kterou nestárnete.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace