Domov je kuchyně. Kuchyně je domov. 

Jestli je středem našich životů domov, centrem domova je kuchyně. V případě této realizace to platí nejen přeneseně, ale…

O realizaci

Domov je kuchyně. Kuchyně je domov.

Jestli je středem našich životů domov, centrem domova je kuchyně. V případě této realizace to platí nejen přeneseně, ale i doslova. Sestava je umístěna do reálného středu stavby a je tak dokonalým spojujícím prvkem interiéru i vnitřních potřeb všech členů domácnosti. 

Otevřená rodinné pohodě

Designově se tato moderní kuchyně opírá o myšlenku dialogu a vzájemnosti. Její hlavní část s vysokými skříněmi a spotřebičovým centrem vede podél jedné ze zdí haly; přímo naproti se pak nachází celoskleněná stěna s perfektním výhledem do zahrady. V pohledové úrovní je navíc do sestavy umístěn předsunutý ostrůvek, díky čemuž se ještě zesílil otevřený půdorys, a vaření ani komunikaci tu nebrání jediná překážka. Tady se nepřebývá, ale žije. Ať už stojíte u luxusního dřezu nebo odpočíváte s televizním ovladačem na pohovce před krbem, stále jste tu jeden pro druhého a hlavně celou dobu spolu. 

V rytmu života

Ostrůvek s výkonnou varnou deskou Bora v rytmice vzájemné komunikace pokračuje. Na jeho tmavou pracovní plochu v provedení Pietra Dark navazují bílé lesklé šuplíky a komfortní barové posezení. Seshora sem stropním světlíkem proudí velké množství přirozeného denního světla a prostor si tak udržuje svěží jiskrnost. 

Dokonalost v každém ohledu

Na přiznanou betonovou stěrku stropu a nekonečnou šedě žíhanou podlahu reaguje i výběr barevnosti kuchyňských skříněk. Dub Cognac v zapuštěných částech doplňují elegantní hladivé plochy Evermatt Black Graphite. Díky použitému laku paprsky slunce neodhalí na povrchu kuchyně jediný otisk. Stylovost řešení podtrhují černé Top úchytky a precizní geometrie rozmístění jednotlivých skříní. 

Moderní a praktická zároveň: klasika od Sykory

Inovativní řešení v kuchyni zastupují také vybrané spotřebiče. Rozměrná monoklimatická chladnička a stejně velký mrazák nabízí dostatek skladovacích prostor i pro početnou rodinu, zatímco kombinace parní a pečicí trouby Siemens ji poskytuje nespočet možností pro kuchařskou fantazii a gastronomické fígly. 

Když se přiloží polena do krbu, z kávovaru v nice zavane vůně čerstvě upražené kávy a o bohatě osázený květináč u ostrůvku se otře kocour, víte, že tohle je středobod všeho, po čem jste toužili. Jste doma, u sebe, a život je krásný.

Obrázky

Komentáře

Další realizace