Kuchyně s akváriem? Žádné přání nenecháme plavat.

Cítit se doma jako ryba ve vodě? V tomto případě se rčení naplnilo doslova. Přání bylo vyřčeno hned na…

O realizaci

Kuchyně s akváriem? Žádné přání nenecháme plavat.

Cítit se doma jako ryba ve vodě? V tomto případě se rčení naplnilo doslova. Přání bylo vyřčeno hned na začátku: chceme mít akvárium zabudované přímo do kuchyňského ostrůvku. Co jinde nešlo nebo se neumělo, to jsme u Sykory klientům splnit dokázali. Byla to jedna z věcí, které v konečném součtu vytvořily sestavu, do níž se majitelé okamžitě a napořád zamilovali a kterou všechny jejich návštěvy obdivují s němým úžasem. 

Pro rybí lahody i spoustu domácí pohody

Sestavu tvoří velký blok skříní a horizontálních skříněk v provedení TOP zakomponovaných u zadní zdi. V metrovém náskoku jim předchází solitér s mycí zónou a akváriem. Funkčně i stylisticky jde o pomyslnou vstupní bránu do kuchařského území, jež odděluje či spojuje relaxační zónu v hale od té kuchyňské pracovní. Po straně místnosti se nachází řada velkoformátových oken, z nichž po většinu dne přichází do hlavní obytné části domu spousta příjemného světa. Nejen rybičky se tu cítí jako v ráji.

Deska plná života

Aby ostrůvek mohl sloužit všemožným gastro eskapádám a zároveň poskytoval bezpečné i vizuálně strhující útočiště oploutveným tvorům, bylo nutné pro něj zkonstruovat speciální kovový model a opláštit ho dvířkovinou. Navrch jsme umístili laminátovou pracovní desku Antracit Ceramic -  její rohový díl je možné odsunout, díky čemuž je akvárium seshora plně přístupné a obslužné. 

Kuchyně Sykora. Když chcete to nejkrásnější.

Přípravná část sestavy s varnou deskou má své logické umístění uprostřed hlavního korpusu. Vlevo ji rámují dvě velké lednice, jedna monoklimatická, druhá s mrazákem. V opačném gardu napravo je nainstalovaná vysoká potravinová skříň a set spotřebičů Electrolux. Designový rytmus si kuchyně drží i pomocí barevného odlišení - skříně a police na bocích nesou karamelově hnědou barvu diktovanou materiálem dub cognac, zatímco centrální skříňky a obložení na to odpovídají použitím černého matu Extreme Black Matt. Vše je sjednoceno černými úchytkami ve dvířkách a spojujícími pásky, které zakončují sestavu jako podpis maestra. 

V této kuchyni cítíte život v každém koutu a čas tu plyne tak, jak si sami určíte. Je to oáza plná pohybu a klidu současně, kde vyplavou na povrch jen ty nejkrásnější příběhy dne.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace