Malé velké potěšení

Ne každému život nadělí stejně, a tam, kde má někdo k dispozici dostatek prostoru, musí jiný promýšlet každý centimetr. Ve výsledku jde…

O realizaci

Malé velké potěšení

Ne každému život nadělí stejně, a tam, kde má někdo k dispozici dostatek prostoru, musí jiný promýšlet každý centimetr. Ve výsledku jde ale všem o totéž: mít bydlení, ve kterém se cítí tak dobře, jak jen to jde. Tato realizace od začátku patřila k těm menším - co do metrů čtverečních. Na druhou stranu o to víc vyžadovala nápadů a designerského důmyslu.

Sykora umí, co jiní ne

Mladá rodina se dvěma dětmi po kuchyni Sykora dlouho toužila a jejich sen se jim splnil. Na úsporném půdorysu menšího bytu získali krásný kuchyňský kout, včetně barového posezení a množství úložného místa. Dokonce vyšlo i to, co se podle konkurenčních studií zdálo nemožné: mít vedle myčky v kuchyni umístěnou pračku. 

Detaily dělají celek

Abychom dosáhli maximálního úložného prostoru, protáhli jsme skříňky až do stropu. Sebemenší píď kuchyně je tak promyšleně využita a svou kapacitou si nezadá s mnohem většími sestavami. Skříně i horní a dolní boxy jsme navrhli v bílém provedení, díky čemuž ladí s barvou stěn a opticky tak místnost provzdušňují. Mezi nimi se nachází řada rohových skříněk a zástěny z tmavého Dubu Cognac. Ze stejného materiálu je také pracovní deska a prodloužený barový pult. 

Hřejivý design, chladný výkon

Na dvířka skříněk jsme použili design Kashmir a prakticky je vybavili dvojím otevíráním. Zatímco ty vrchní jsou na dotek, se systémem Tip on, takže je lehce otevřete i na špičkách, u vybraných spodních jsme přidali Top úchytky. Odsavač značky Franke jsme zabudovali do skříňky nad varnou deskou a kout osvětlili LED páskem. Vzhledem k tomu, že mladá rodina využívá hodně mražených potravin, kuchyně obsahuje rovnou dva mrazáky. Jeden je klasicky pod lednicí, druhý ve výšce pracovní desky jen pár centimetrů od něj. I v menší kuchyni je škoda každého kroku vedle.

Radost, která nezná mezí

Kuchyně Sykora se snažíme navrhovat, vyrábět i realizovat tak, aby byly zhmotněním přání a potřeb těch, kdo si je domů pořídí. A je jedno, kolik metrů čtverečních zabírají. Nakonec jsou to totiž stejně ty nejmenší detaily, které rozhodují o tom, jak moc bude klient spokojený. Není pro nás větší radostí, než když vidíme jeho rozzářené oči ve chvíli, kdy si novou kuchyni doma poprvé kompletně prohlédne. A když mu stejná jiskra v oku zůstane i po mnoho dalších let.

Obrázky

Komentáře

Další realizace