TAM NAD ŘEKOU, TAM SE TO KUCHTÍ.

Na břehu Vltavy, v krajině snů, tam si dám snídani, než vkročím do dalších dnů. Co z ní jako úryvek z poetického vyznání…

O realizaci

TAM NAD ŘEKOU, TAM SE TO KUCHTÍ.

Na břehu Vltavy, v krajině snů, tam si dám snídani, než vkročím do dalších dnů. Co z ní jako úryvek z poetického vyznání nepoučitelného romantika, je v případě této sestavy každodenní realita. Umístěná v jednom z bytů výjimečného karlínského projektu Kay River nabízí nová kuchyně Sykora skvělé prožitky uvnitř a neméně podmanivé výhledy ven. Navržená, aby dokonale zrcadlila denní světlo a zachycovala kosmopolitní náladu, propojuje v sobě útulnost s velkolepostí. A soukromí s pulzující noblesou. 

TRVALÝ DOTEK KRÁSY. BEZ JEDINÉHO ŠKRÁBANCE.

Tmavé plochy se tu střídají se světlými, na maximum využitý prostor je proložený vzdušnými, robustními okny, průchozí místa doplňuje komfortní sezení. Ať si představíte jakýkoli plán, tady se vám naplní. Potěšení pro oko je sladěno s praktičností - vše funguje do naprostého detailu. Materiály byly pečlivě voleny tak, aby vyvolávaly okouzlující dojem, a zároveň byly odolné vůči mechanickému poškození. Na kuchyňské dvířka designéři Sykora proto použili akrylát ve vysokém lesku a vybavili ho dekorem Cubanit s jemnými třpytkami. Zatímco na nich necháte oči, otisky ani škrábance na dvířkách nemají šanci ulpět.

POTVRZENO ČERNÉ NA BÍLEM: SKVĚLÉ VOLBA. 

Kdyby sestavě měl dát titulek umělecký kritik, nejspíš by zněl: Zemitost a nadpozemskost designu v jednom. Světlé tóny vysokých i horizontálních skříní skutečně působí, jako by u bílých zdí a nad jemně žíhanou podlahou levitovaly. Tmavé prvky pak celou kompozici zpevňují a vnášejí do eklektického koktejlu řád. Kontrastní pracovní deska tak nemohla být v jiné než černé barvě a v jiném než luxusním provedení žula Nero Zimbabwe Patinato. Černé jsou také baterie, zafrézované úchytky na lince, dveře, ale i vypínače či dokonce LED osvětlení nad ostrůvkem. 

KUCHYNĚ SYKORA. SEN, KTERÝ SE SNÍ KAŽDÝ DEN.

Pracovní prostor navazuje na servírovací, a kuchyňská část na společenskou. Optickým dělícím bodem je zde solitér s barovým posezením, který z jedné strany obklopuje jídelní stůl Natuzzi, z druhé kombinovaná lednice s mrazákem. Hned po ruce pak majitelé mají mycí centrum a varnou zónu s odsavačem Elica vestavěným do jedné ze skříní. Vpravo je sestava zakončena spotřebičovým boxem s mikrovlnnou a horkovzdušnou troubou v klasickém umístění na sobě. 

Odsud už je to jen krok ke dveřím a životu za nimi. Ale kdo by chtěl tuhle oázu elegance, působivosti a funkce vlastně opouštět? Vždyť je zde všechno, co moderní člověk v metropoli hledá - a vlny a řeka jsou hned pod oknem. Jsme šťastní, že jsme v Sykora opět mohli splnit další sen.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace