VÝHLED NA DOKONALOST

Rezidenční byt v Praze na Vinohradech je majitelův splněný sen. Velká okna po celém prostoru nabízejí nejen nádherný výhled na celou…

O realizaci

VÝHLED NA DOKONALOST

Rezidenční byt v Praze na Vinohradech je majitelův splněný sen. Velká okna po celém prostoru nabízejí nejen nádherný výhled na celou Prahu, ale také hodně přirozeného denního světla. Je radost tady žít a nechat se unášet perspektivou i pohledy do okolí. Pro nás byla radost přidat tomuto už tak úžasnému prostoru další valéry - propojit magii designu s praktickými funkcemi pro každodenní využití. 

TMAVÉ TÓNY, KTERÉ ROZZÁŘÍ KAŽDÝ DEN

Právě díky velkému množství světla, které přichází do hlavní obývací části prostřednictvím velkorysé prosklené plochy, jsme se rozhodli pro tmavou variantu kuchyňské linky. Na vakuově lakovaná dvířka sestavy jsme použili black graphite s povrchovou úpravou evermatt. Kromě exkluzivního vzhledu nabízí také dlouhou životnost a odolnost.

Tmavě tónované odstíny jsme pak zvolili rovněž pro navazující nábytek v celém bytě. V kuchyňské zóně, jídelně i obývacím prostoru  jsme aplikovali materiály z dýhy. Dub kouřový sjednocuje interiér a zároveň mu dodává nádech domácí exotičnosti. Jako byste se v myšlenkách unášeli chvilkami na pláži u oceánu a přitom si užívali pohodlí své oblíbené pohovky...  Tmavé odstíny pokračují i na pracovní desce. Navrhli a vytvořili jsme ji v provedení silestone Negro tebas v matu. Totožný materiál je zároveň za mycí zónou.

KDYŽ JE VŠECHNO NA SVÉM MÍSTĚ

Kuchyňskou sestavu tvoří vysoké skříně pro uskladnění potravin. V levé části se nachází monoklimatická lednice doplněná samostatným mrazákem a vinotékou. Na ně navazuje pečicí trouba a další úložný prostor. Vše je tedy po ruce. Za účelem provzdušnění sestavy jsme přidali skleněné skříňky a pro varnou část vyčlenili ostrůvek s indukční deskou s integrovaným odsavačem Bora. Ostrůvek je zakončen masivním barem z ořechu, který přirozeně odděluje i spojuje kuchyňskou a obývací zónu. Tu jsme doplnili závěsnými skříňkami s knihovnou.

PRO RUŠNÝ ŽIVOT I POHODLNÝ ODPOČINEK

Sykora už dávno není jen synonymem pro kuchyně nejvyšší kvality, maximální hodnotu se snažíme nabízet i pro další části bydlení našich klientů. I tentokrát jsme se proto podíleli na komplexním řešení bytu. Ložnici jsme na základě potřeb majitele rozdělili na dvě části - šatní a odpočinkovou. Otevřené šatní skříně se dají uzavírat posuvnými skleněnými dveřmi, zatímco čelo postele slouží jako nízká příčka přemosťující užitkovou část od relaxační. V té jsme stěny obložili dýhou. Pokoj pro hosty obsahuje kromě spací zóny zároveň pracovní kout, který plynule navazuje na šatní skříně. Ani tady nechybí prostorná nástěnná zrcadla pro zvětšení prostoru a jeho prosvětlení.  

NA METRECH NEZÁLEŽÍ

Elegantní trik se zrcadlem našel své uplatnění také v předsíni. Opticky jsme ji tím rozšířili, kulaté zrcadlo jsme pro zvýšení efektu i užitku předělili policí. Protilehlá strana je určena na ukládání drobných věcí jako například deštníků - pro ně byl vytvořen dokonce speciální stojan. Do druhé části předsíně jsme instalovali skříně se šatními tyčemi na kabáty, s variabilními policemi, zásuvkami a výsuvnými boxy na boty.

Promyšlenou práci s kompletním interiérem dokazuje i umístění pračky se sušičkou do niky na chodbě. Vejde se sem pohodlně i žehlicí prkno a prací prostředky. Kvůli tomu, aby dveře do tohoto funkčního koutku nepřekážely, použili jsme zasunovací dveře Hawa.

Perfektní byt si zaslouží perfektní interiér. Jen tak se spojí obě důležité stránky dohromady. Jedinečná atmosféra místa a požadovaný životní styl. Jsme rádi, že i tentokrát se to dokonale povedlo.

Obrázky

Komentáře

Další realizace