Kuchyně Sykora - promyšlená tak, abyste vy na nic myslet nemuseli 

Když přemýšlíte o nové kuchyni, co se vám honí hlavou nejvíc? Jaký bude mít tvar, barvu,…

O realizaci

Kuchyně Sykora - promyšlená tak, abyste vy na nic myslet nemuseli

Když přemýšlíte o nové kuchyni, co se vám honí hlavou nejvíc? Jaký bude mít tvar, barvu, kde ji postavíte? Nebo jak bude praktická a z jakých materiálů? V první fázi většina z nás řeší hlavně vizuální stránku. Chceme, aby se nám líbila a odrážela to, jaký máme vkus a možnosti. Užitné vlastnosti jsou tím, co přijde na řadu až pak. Ale právě tady se pozná kvalita - když krása nesoupeří s funkcí, ale vzájemně se doplňují. Tak jako v této nové realizaci od Sykory.

Den a noc v dokonalé symetrii

Čeho si u této kuchyně všimnete na první pohled, je bílo černý rytmus. Jako luxusní šachové plátno, ve kterém se střídají bílá a tmavá pole. Nebo jako elegantní klávesy na koncertním křídle. Přesně tenhle dojem designéři i majitelé chtěli vyvolat. Kuchyně, která vám nikdy nezevšední a pokaždé vás překvapí novým nápaditým tahem. Je příjemné zde trávit dny a prožívat noci. Na vše je připravena. 

Nad oknem se blýská

Abychom zamýšlený efekt zdůraznili, zvolili jsme pro dvířka povrchovou úpravu klavírní lesk v odstínu apline white. Jde o vysoce intenzivní lesk, který perfektně odráží sluneční paprsky, takže místnost je stále plná slunce a světla. Dosáhli jsme ho díky vakuovému lakování v kombinaci s okamžitým tvrzením UV zářením. Pomocí robotického nanášení jsme zajistili jednotný, souměrný design všech ploch, zachován je stejný odstín i stupeň lesku. Finální úprava pak zahrnovala velmi jemné broušení a leštění. Výsledek? Špičkový vzhled a zvýšená odolnost proti mechanickému poškození. Dlouhá životnost zaručuje, že kuchyně bude působit jako nová po dlouhá desetiletí. Jde o investici, která se časem zúročí.

Užitečná krása, krása užitku

Tmavé plochy vysokých skříní koncept nadčasovosti účelně podtrhují. Umístěné u boční zdi sestavu odlehčují a zároveň jí dávají pevný rámec. Použili jsme na ně lak evermatt black grafit, na kterém neulpívají otisky. Je to zvláště praktické na skříních, které se často otevírají. Vezměte si například velkoprostorovou skříň na ukládání potravin se skrytými zásuvkami úplně vlevo nebo ohřevnou zásuvku na nahřívání talířů či pečiva, která se nachází hned pod parní a pečicí troubou. Z pravé strany je vestavěný korpus zkompletován monoklimatickou lednicí. 

Otevřená nekonečným možnostem

Pod horizontálním oknem se rozkládá pracovní centrum s inteligentní indukční deskou s flexi zónami a zapuštěným dřezem. Ten je z boků obklopen myčkou a podstavnou mrazničkou Miele. Samotnou pracovní desku z technického kamene Silestone v matu jsme protáhli až dozadu k okennímu sklu a efektivně tak nahradili zbytečný parapet. Pokud by se místa přesto nedostávalo, například při přípravě narozeninového menu pro rozvětvenou rodinu, majitelé mohou pro své gastronomické kousky využít i komfortně umístěný ostrůvek s další pracovní plochou a kupou úložného prostoru. 

Protože v této realizaci bylo myšleno opravdu na vše, a to na spoustu let dopředu, nemůže v ní samozřejmě chybět ani vestavěná vinotéka a v ní pár opravdu vydařených ročníků. Tak ať se jiskří. C'est la vie.

Obrázky

Komentáře

Další realizace