https://www.sykora.eu/cz/

O realizaci

MALÝ BYT. ALE VE VELKÉM STYLU.

Známý bonmot tvrdí, že na velikosti nezáleží. Souhlasíme: nejde o to, kolik metrů čtverečních máte, ale jak nápaditě s nimi naložíte. V tomto případě jsme daný prostor využili na maximum a z omezené užitné plochy udělali plochu navýsost užitečnou. A to od kuchyně až po chodbu.

SKVĚLÉ NÁPADY HNED OD ZAČÁTKU. TO JE SYKORA.
První, čeho si při vstupu všimnete, jak velkoryse byt i přes své malé rozměry působí. U vstupu jsme totiž instalovali skříně se zrcadlovými dveřmi Alfa - jedny jsou klasicky rovné, druhé okrouhlé. Dohromady interiér opticky zvětšují a přidávají mu na vzdušnosti. Vnitřní část první skříně slouží jako úklidová komora s vestavěnou pračkou - díky chytrému plánování v ní zbylo spousty místa i na žehlící prkno a prací prostředky. Druhá zrcadlová skříň je určena na oblečení.  Hned vedle ji pak doplňuje otevřený odkládací prostor s věšákovým systémem na kabelky nebo saka. Pohodlí zaručeno. Kromě praktického využití má tohle řešení ale i designový smysl: zakrývá nevzhledné rozvody. Dalším funkčním detailem je zarážka dveří, která brání rozbití zrcadel o úchytku.

PRAKTICKÝ EVERMATT + NEPŘEHLÉDNUTELNÝ ANTRACIT.
Hlavní prostor bytu, zamýšleného k nájemnímu bydlení, patří kuchyni propojené s obývací částí. Pro kuchyňskou sestavu byla vybrána tmavá antracitová barva - nevšední pro oko a zároveň komfortní pro každodenní užívání. Povrch dvířek jsme nalakovali matným Evermattem, který dveře chrání před otisky prstů. Lakovaná je rovněž středová police v barvě Light Grey. Pracovní deska a obklad jsou z vysokotlakého laminátu v provedení Brown Marble. 

SESTAVA V PLNÉ PARÁDĚ.
Kuchyně je promyšleně osázená spotřebiči značky AEG - například horkovzdušná trouba je menších rozměrů, takže se vedle ní vešla i vertikální skříňka vybavená výsuvem. Potřebné suroviny jsou tak při vaření hned po ruce. Nad varnou zónou je umístěn výsuvný odsavač. Ještě nad ním se nachází horní box speciálně designovaný na drobné předměty a ingredience - jako kořenky, dózy nebo čaje. Na opačném pólu, nad mycím centrem, našla své místo další vychytávka. Horní skříňka obsahuje moderní okapový systém. Oceníte ho pokaždé, když se vám nechce čekat, až myčka dokončí mytí vašeho oblíbeného šálku na kávu.  Z boků sestavu rámují lednice s mrazákem a  vysoká  potravinová skříň s nastavitelnými policemi. 

VYLADĚNO DO POSLEDNÍHO METRU.
Aby obývací část dokonale ladila s kuchyní, doplnili jsme ji třemi nízkými skřínkami ve stejném provedení jako v kuchyňské lince. Harmonicky propojené jsou ovšem i ostatní prostory bytu - totožný design skříněk a materiálů dostala koupelna; šatně a obkladům stěn v ložnici jsme pak dodali stejný  barevný odstín jako má dřevěná podlaha, využili jsme pro to kvalitní laminát Creative dub přírodní.

Je jedno, jak velký máte byt. Pokud si ho chcete užít ve velkém, rozhodující je, jak a čím si ho zařídíte. Protože ty největší věci vždycky začínají od maličkostí.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace