Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Otevřené prostory, moderní vybavení a dokonalá kombinace dřeva se šedou a bílou barvou. Přesně takto lze popsat zrekonstruovaný dům stojící na předměstí ukrajinského Kyjeva, na který se spolu dnes podíváme.

Dům s otevřenými prostory

Tento dům, navržený ukrajinskou architektonickou skupinou TSEH v roce 2017, zahrnuje perfektní směs průmyslových i designových prvků.  Dům byl svými bývalými vlastníky plně zanedbán, proto nebylo pochyb, že bude potřeba opravdu rozsáhlé rekonstrukce. Původní budova se skládala ze spousty menších místností a podkroví. Při rekonstrukci byly však stěny těchto místností odstraněny včetně částí stěny, která byla nahrazena dřevěným nosníkem. Kuchyně a obývací pokoj se tak staly jedním otevřeným prostorem, kde se bude moct scházet celá rodina.

Ocelové schodiště jako designový prvek

Obývací pokoj byl navržen jako dvoupodlažní prostor, kterému však chyběl dostatek přirozeného denního světla. To architekti vyřešili tím, že nechali vytvořit střešní okna. V rohu byl postaven krb, k relaxu slouží plazmová televize stojící před pohovkou.

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Téměř všechny nápady, včetně obecného uspořádání, samonivelační podlahy, kuchyňské desky, kombinace barev a další, byly klientem přijaty velmi dobře. Jedním z největších designových prvků obývacího pokoje je exkluzivní kovové schodiště, které vede skrze skryté dveře na balkon. Dveře jsou opatřeny 4mm plechem, což zabraňuje mechanickému poškození rohů.

Koupelna uzpůsobena pro domácí mazlíčky

Majitel domu má několik psů, proto byla podlaha v koupelně pro hosty vybavena částí s mřížemi, která umožňuje pohodlné umytí nohou psů. Důsledkem celé rekonstrukce je vznik otevřených a vzdušných prostorů, ve kterých je radost trávit čas. Vysoké stropy a množství oken se stará o dostatek světla v interiéru. Stěny natřené bílou barvou tvoří kontrast s ocelí na schodišti, ale i konzolami, které jsou na dřevěných trámech. Vše dolaďují textilie na šedé pohovce a světle šedé a žluté židle v kuchyni.

Zdroj: www.tseh.com.ua

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock