Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzlo industriálního bydlení

Kouzlo industriálního bydlení

Zajímavě řešený penthouse v Krakově je skvělou ukázkou industriálního stylu bydlení, které si získává čím dál tím více fanoušků. Odvážná kombinace materiálů a tvarů spoludotváří přitažlivý charakter bytu, ve kterém dostává prostor i elegance.

Z továren do bytů

Fenomén industriálního bydlení je pevně spjatý s bohémským stylem života. Sází na prostor a originalitu. K odvážným majitelům bytů či domů tak přináší oprášený styl opuštěných továrních hal, kotelen nebo přístavních doků.

Kýženou světlost a vzdušnost zde obstarávají vysoké stropy, velké prosklené plochy a obnažené zdivo. A často tu nemohou chybět ani betonové podlahy, kovová schodiště, obnažená vzduchotechnika a elektroinstalace. Na takovém pozadí se totiž skvěle vyjímají různé industriální bytové doplňky. V bytech tak po částech ožívá duše zašlých továrenských časů a vzniká tak nové a moderní bydlení pro nejednoho dobrodruha.

Industriální elegance

Díky architektonickému studiu Blackhaus vzniklo bohémské bydlení i v tomto krakovském bytě. Světle podlahy a industriální stropy tu příjemně kontrastují jak s hojně využitou černou barvou, tak se světlými odstíny dřeva. Podlaha přitom v jednotlivých pokojích kopíruje stropy. Dřevěné podlahy i stropy tak například příjemně prohřívají ložnici. Ačkoliv se tedy pohybujeme v industriálně zařízeném bytě, nepůsobí zdaleka studeně a stroze, ba právě naopak. Směle využívá ty prvky industriálního stylu, které mají blízko k eleganci.

Kouzlo industriálního bydlení

Prostor plný kontrastů

Krakovský penthouse si příjemně libuje v kontrastu materiálů. Nedokonalé a surové povrchy betonu zde kontrastují s dokonale hladkými zdmi, typicky chladné industriální prvky zase doplňují hřejivé textílie. Místy potemnělou duši tohoto bydlení v černobílé paletě barev příjemně rozbíjí dostatek pokojových květin.

Originální vybavení

Tento byt nešetří ani květinami, které získaly prostor především v kuchyni v industriální poličce kolem digestoře, ani originálními kusy nábytku a celou řadou bytových doplňků. Na první pohled tak zaujme zajímavě řešené a jistě vysoce komfortní křeslo v černé barvě, pod nímž se rozprostírá kůže suplující koberec. Působivá jsou také designová svítidla opakující se v proměnách ve všech pokojích. A pak jsou tu různé stolečky, stojany na květiny, lampy a obrázky v podobném stylu. Ve všech těchto doplňcích přitom hraje hlavní roli geometrie.

Komfortní a vzdušný penthouse

Díky otevřeným prostorům, řadě velkých oken a únosné míře vybavení vzniklo v krakovském penthousu příjemně vzdušné a vysoce komfortní bydlení. Vzhledem k vyváženosti industriálního stylu s tím elegantním není tento byt ani zdaleka odrazem charakteru chladných továren. Naopak v něm dýchá hřejivá atmosféra ozvláštněná vytříbeným vkusem pro design.

Zdroj: Designed by Blackhaus

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock