Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Interiér v minimalistickém duchu s retro prvky

Interiér v minimalistickém duchu s retro prvky

Dnes navštívíme byt, který v minimalistické verzi předvádí přitažlivý eklektický styl spojující staré a nové prvky. Jeho dominantou je velká knihovna, v jejíž blízkosti se nachází překrásný kulatý jídelní stůl s nádechem starých časů.

Interiér bytu navrhla Justyna Kolasa ve spolupráci s Patrykem Ławrynowiczem ze studia 3XEL.  Vsadili na čistý minimalismus, který však vůbec nepůsobí stroze. Bydlení je naopak velice útulné, hřejivé a svěží.

Funkční a estetická kuchyně

Obývací pokoj, kuchyně a jídelna vytváří otevřený společenský  prostor. Ten je díky promyšlenému uspořádání bytu dokonale prosvětlený, přirozené světlo se může dostat i do haly. Jakýmsi pozadím pro jídelnu a obývací pokoj je minimalistická bílá kuchyň ve tvaru písmene L. Přední část zabírají pouze spodní skříňky. Namísto horních skříněk nebo polic jsou zde obrázky, které ještě více doplňují charakter interiéru obývacího pokoje. Kvalitní osvětlení v této zóně zajišťují minimalistická přisazená svítidla, která plní svou funkci na maximum, aniž by zabírala příliš mnoho místa. Po pravé straně se nachází minimalistická kuchyňská skříň sahající až ke stropu. Vznikl tak dostatek úložného prostoru, aniž by byla narušena estetická hodnota interiéru. Tento segment zahrnuje také troubu, jejíž umístění je přizpůsobeno výšce uživatelů. V této části je rovněž zabudována chladnička.

Interiér v minimalistickém duchu s retro prvky
Foto: Hanna Połczyńska

Vintage jídelna a obývací pokoj s knihovnou

Prvek, který symbolicky odděluje kuchyňský kout od obývacího pokoje, je překrásný jídelní stůl obklopený židlemi. Vzhledem k tomu, že byl zvolen kulatý kus nábytku, nepůsobí v interiéru jako vizuálně ostrá bariéra.  Retro styl stolu a jeho vysoce lesklá deska plaše ohlašují eklektickou orientaci celého interiéru. Pozadí pro obývací pokoj tvoří knihovna, která se nachází poblíž moderní šedé pohovky. Doplňuje ji průhledný konferenční stolek. Tento křehký kus vybavení dodává interiéru elegantní a moderní ráz.  Perfektně si s ním rozumí designová polská křesla.

Přečtěte si také

Kombinace moderny s historií místa

Interiér, na který se dnes podíváme, je inspirován kdysi velmi moderním činžovním domem, na kterém se za dobu jeho existence stihnul podepsat čas. Přesto se architektovi podařilo v tomto, teď už…

Ložnice jako oáza klidu

Dominantním prvkem ložnice je velká postel. Uspořádání tohoto místa opět odkazuje na eklektický styl. Ačkoli je vybavení omezeno na minimum, celek vypadá zajímavě. Vzniká tak harmonický prostor pro odpočinek. Základ tvoří bílé stěny a dřevěná podlaha. Typ textilie zdobící postel připomíná ten, z něhož jsou vyrobeny závěsy. Zajímavým prvkem v ložnici je také originální lavička ve stylu boho, tkaný květináč s exotickou palmou, abstraktní obraz jako jediný barevný prvek interiéru či zlatý lustr.

Koupelna je sice malá, ale dokonale designová. Její základ tvoří světlé dřevo a moderní teracové dlaždice. Koupelna působí vizuálně čistým dojmem a nabízí dostatek úložného prostoru. Při jejím návrhu bylo využito zajímavého řešení, kterým je vana se skleněnou zástěnou. Je tedy vhodná jak pro dlouhé domácí lázně, tak pro rychlou osvěžující sprchu, například po cvičení.

Štítky: apartmán retro styl
Foto: Hanna Połczyńska
Zdroj: www.3xel.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock