Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý, ale krásný byt v novostavbě

Malý, ale krásný byt v novostavbě

O tom, že i na malém prostoru může vzniknout působivý interiér plný originality a invence, vás přesvědčí Przemek Kuśmierek, designér prostorově skromného bytu v novostavbě. Ten nabízí příjemné útočiště v náručí bílé a šedé barvy, jejichž kompozici prohřívá přirozená krása dřeva.

Nápady na malém prostoru

Zařizování malého bytu si žádá velkou dávku fantazie, trpělivosti, praktického uvažování a vkusu. V prvé řadě je třeba využít veškerý jeho prostor beze zbytku, přitom se ale držet vzdušného minimalismu. Dalším oříškem se může stát i touha po zachování jednotného stylu napříč celým interiérem, který by měl prostoru dodat to správné charisma a nadčasovost. Jedním z dalších klíčů k úspěchu při zařizování malého bytu je také volba barev a jejich správná kombinace. A v neposlední řadě se nabízí i možnost využít celou řadu chytrých vychytávek, kterými lze ušetřit místo a opticky zvětšit jednotlivé místnosti. Ze všech těchto zásadních bodů vycházel i designér Przemek Kuśmierek, kterému se ve výsledku podařilo vykouzlit na malém prostoru příjemné a velice moderní bydlení se vším, co je pro život v bytě nezbytné.

Malý, ale krásný byt v novostavbě

Vzdušný a světlý interiér

Optického zvětšení bytu se podařilo docílit především díky zakomponování hojně využité bílé barvy, kterou příjemně rozbíjí jemné odstíny šedé. Stropy se zdají být vysoko i kvůli chytře zvoleným závěsům, které volně splývají až na zem. Optickému zvětšení bytu napomáhají také velké prosklené plochy, kterými dovnitř proniká velké množství světla. Ty lemují jednoduché dřevěné rámy. Právě dřevo je spolu s bílou barvou dalším jednotícím prvkem celého interiéru, kterému dodává na útulnosti a hřejivé atmosféře domova. K vzdušnosti bydlení pak přispívá především propojení obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, jež si stejně jako jiné místnosti libují v minimalismu.

Kouzlo detailů

Bytových doplňků je napříč celým interiérem poskrovnu, o to však vyniknou svou nápaditostí. Za zmínku tak stojí například originální závěsná i stojací svítidla, moderní obrazy, barevné polštářky či dekorační písmena. Designér popustil uzdu své fantazie také v koupelně, která díky námořní tématice působí neobyčejně energickým dojmem. Veškeré detaily přitom vynikají především díky tomu, že vše, co si pozornost nezaslouží, je důmyslně skryto ve skříních a dalších úložných prostorech.

Malý byt v novostavbě tak získal docela nové rozměry, ať už jde o krásu, praktičnost či příjemný optický klam.

Zdroj: Autor projektu: Przemek Kuśmierek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock